Advertisement

Advertisement

TOP 10 filmových áut, ktoré by chcel v garáži každý!

Obyčajne vo filmoch oslavujeme hrdinov s tvárou a telom. Niekedy sa stane, že plech predbehne v popularite človeka a na piedestál strieborného plátna, alebo do televíznej histórie sa zapíše nezabudnuteľné filmové auto!
Vydané  Text: 


Advertisement
Pozrite sa na niektoré spomínané štvorkolesové ikony… **1. Autá a animákový McQueen** Disneyho snímka z roku 2006 a film “Autá” s hlavnou hviezdou, ktorým bol rozprávajúci McQueen. Animák mal ešte dve pokračovania.
**2. Batman a Lincoln Futura Batmobil 1955** Batmobil sa stal známy už z prvých komixov a neskôr z televízneho seriálu z roku 1960 pod názvom Batman. Auto, rovnako ako jeho majiteľ, sa stali ikonami superhrdinu.
**3. Temný rytier a jeho Batmobil** Batmanove autá sa vyvíjajú a toto je model z roku 2008, kde hral hlavného hrdinu Christian Bale.
**4. Goldfinger a Aston Martin DB5 1964** Začiatky Jamesa Bonda boli dokonalé, najmä, čo sa týka áut. Toto autíčko malo v sebe ukryté zbrane, mapy, vedelo na povel zahmlievať okná či zo sedadiel hocikoho katapultovať. Filmové auto kúpil v roku 2010 nadšenec Jamesa Bonda za 4,6 miliónov dolárov!
**5. Thelma & Louise a ich Ford Thunderbird 1966** Geena Davis a Susan Sarandon ho šoférovali v roku 1991 na úteku počas celého filmu, až dokonca, kým neskočili zo zrázu.
**6. Scooby Doo a jeho Mystery Machine** Aj keď išlo o animák z roku 1969, autíčko dostalo aj fyzickú podobu a patrí do televízneho archívu.
**7. Návrat do budúcnosti a DeLorean DMC-12 1981** V roku 1985 to bol hit televíznych staníc. Marty McFly, ktorého hral Michael J. Fox, ním cestoval do roku 1955.
**8. Knight Rider a jeho Pontiac Trans Am 1982** Všetci sme ho poznali pod skratkou KITT. Seriál o lietajúcom a hovoriacom aute bol megaúspešný po celom svete, šoféroval ho David Hasselhoff a jeho hlasom bol herec William Daniels.
**9. Dni hromu a autíčko Chevrolet Lumina 1990** Tom Cruise hral pretekára NASCAR a jazdil na tomto super vytúnenom športiaku v roku 1990 s pretekárskym číslom 46.
**10. Blbý a blbší a ich psia dodávka** Jim Carey je blázon a rovnako bláznivé vedia byť aj veci vo filmoch, v ktorých hrá, tak ako toto auto z roku 1994.
*Foto: newsday.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.