Škodovka plánuje v roku 2018 predstaviť len jeden nový model!

Čaká nás rok faceliftov a modernizácií.
Vydané , zverejnil

Aktuálne ponúkané modely českej automobilky Škoda sú relatívne mladé, a preto v Mladej Boleslavi neplánujú veľké novinky. „Môžem v tejto chvíli potvrdiť len to, že Škoda chce v priebehu budúceho roka predstaviť niektoré svoje modernizované modely, konkrétnejšie informácie ale budú k dispozícii až neskôr,“ povedal hovorca českého zastúpenia Škody Vítězslav Pelc. V roku 2018 tak môžeme očakávať príchod faceliftovanej Fabie, ktorú by mali predstaviť na autosalóne v Ženeve.

Zároveň príde aj dlho očakávaný Kodiaq RS s naftovým bi-turbom naladeným na 176 kW (240 k), automatickou prevodovkou DSG a pohonom všetkých štyroch kolies. Posledným prekvapením bude štúdia nového crossovera, ktorého sériovú podobu však budeme môcť vidieť až v roku 2019. Od konceptu by sa ale finálny výrobok výrazne líšiť nemal.
Koncom budúceho roka dostaneme úplne novú generáciu obľúbeného low-endu s názvom Rapid. Podľa všetkého z ponuky vypadne karoséria liftback a zostane už len štýlovejší Spaceback.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »