Advertisement

Advertisement

Bugatti Chiron za 2,4 milióna musí na zvolávačku, kontrolóri v ňom našli chyby

VIDEO + FOTO: To, že zaplatíte nejaký ten milión ešte neznamená, že budete mať spoľahlivé auto.
Vydané  Text: 


Advertisement
Je to tak. Zvolávacím akciám sa nevyhýbajú ani supervýkonné a superluxusné autá, Bugatti Chiron nevynímajúc. Problém je už len v tom, že kedy majiteľ príde do servisu, keď je na pol ročnej dovolenke okolo sveta? Automobily Bugatti Chiron vyrobené v roku 2017 majú problém so sedadlami, ktorý agentúra NHTSA (Národná správa dopravy a bezpečnosti na cestách) uznala za natoľko nebezpečné, že je potrebné vymeniť ich komponenty. Do servisov tak poputuje neveľký počet ikonických vozidiel, aby pracovníci vymenili držiaky sedadiel. Zvolávacia akcia sa začína práve dnes. Nie je jasné, koľko Chironov značka doteraz postavila, ale nemôže to byť veľké číslo. Doručovanie hyperšportov začalo iba minulý marec a výrobca tvrdil, že obmedzí produkciu na 500 kusov. Ročne postaví iba 70 áut, pričom každý z nich bude mať 8,0 litrový motor W-16 s výkonom 1 480 koní. Zaujímavosťou je, že motor má štvorité preplňovanie a maximálny krútiaci moment astronomických 1600 Nm, ktoré sú k dispozícii už od 2000 otáčok za minútu. Bugatti Chiron je nástupca legendárneho Bugatti Veyron s výkonom rovných tisíc koní. V roku 2016 sa automobil dočkal výraznej úpravy a zmeny názvu, pričom výkon poskočil na takmer 1500 konských síl. Základná cena je 2,4 milióna eur, k nej je ešte potrebné pripočítať miestnu daň a prípadne ďalšie príplatky za výbavu.
Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.