Noví slovenskí rekordmani: Až dvom vodičom namerali cez 3 promile!

Spravodajský portál teraz.sk informoval o dvoch prípadoch, kedy policajti namerali dvom vodičom neuveriteľné až vyše tri promile alkoholu.
Vydané Text: 

Dopravná nehoda zapríčinená 28-ročným mužom s 3,19 promile alkoholu (zdroj: PZ SR)

Mať v krvi dve promile alkoholu je stav, kedy sa človek motá, nekoordinovane sa pohybuje a má problém s vyjadrovaním. Mnohí z nás nikdy v živote nedosiahli ani métu troch promile, pretože to hraničí s vážnym ohrozením života, ale títo vodiči nemali problém sadnúť za volant a šoférovať. Jeden z nich podľa očakávaní havaroval.

V utorok 14.11.2017 medzi obcami Zemianske Podhradie a Nová Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom policajti zastavili dodávku, ktorá nemala zapnuté svietenie. Nebyť tohto malého problému, zrejme by ani nezistili, že ju šoféruje na mol opitý 45-ročný muž. Keď mu dali „fúkať“ do alkotestera, v dychu namerali neuveriteľných 3,63 promile alkoholu. „Policajti po výsledku dychovej skúšky obmedzili vodičovi osobnú slobodu. Hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok,“ doplnila Antalová pre TASR (zdroj). Iba niekoľko dní predtým policajti v Košickom kraji odhalili až 31 účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Takáto bilancia v priebehu jedného týždňa nie je štandard, očividne sa na východe veľa oslavovalo. Pomyslenú prvú priečku na stupni víťazov si však odnáša istý 28-ročný muž z Michalovského okresu, ktorý nafúkal 3,19 promile alkoholu. Práve na Martina (aj keď sa dotyčný volal Ján) 11.11. „V dôsledku požitia alkoholických nápojov, nevenovaniu sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke zišiel mimo cesty a narazil do oplotenia rodinného domu, kde s vozidlom ostal stáť,“ uvádza košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová pre TASR (zdroj).
Čo sa deje s človekom pri 3,63 promile alkoholu podľa promileinfo.sk

Čo sa deje s človekom pri 3,63 promile?

Ako uvádza informačný portál promileinfo.sk, hodnota 3,63 promile alkoholu je už bezvedomie. Títo vodiči síce v bezvedomí neboli, určite však k nemu nemali ďaleko. Portál ďalej uvádza, že pri 3,63 promile sa prejavujú aj nasledovné účinky alkoholu: Vážne poruchy centrálnej nervovej sústavy; Bezvedomie a možná smrť; Ohrozené sú funkcie močového mechúra, dýchacie funkcie, tep srdca. Pozor: Veľmi nebezpečený stav!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.