Bude svetovým autom roka nová Škoda Karoq? Pozrite si zoznam konkurentov!

Boj sa môže začať!
Vydané , zverejnil

Ak sa ale nejakej automobilke nepodarí vyhrať hlavnú cenu, veľkú šancu uspieť majú aj v iných kategóriách, ako napríklad Svetové luxusné auto roka, Svetové mestské auto roka či Svetové zelené auto roka. Tento rok bude súťaž doplnená aj o špeciálnu cenu za dizajn.

Do hlavnej kategórie však nemôžu automobilky prihlásiť akékoľvek auto. Prihlásiť môžu len modely, ktoré sa predávajú na najvýznamnejších svetových trhoch a aspoň na dvoch kontinentoch. Aj preto mali niektoré automobilky problém s registráciou. Také BMW X2 nakoniec z rebríčka úplne vypadlo.
O titul Svetové auto roka 2018 nakoniec zabojuje 35 áut, pritom niektoré automobilky nominovali hneď niekoľko modelov.

Takej Alfe Romeo by ocenenie určite pomohlo konečne nájsť zopár zákazníkov, a preto do súťaže registrovala okrem Giulie aj Stelvio. Zvýšiť šance si ale chcú aj Volvo či Volkswagen, ktorý zapojil do súťaže až 3 modely. Najväčšie ambície ale má Kia. Potenciál má nabrúsený model Stinger, ktorý môže zamiešať karty. Modely Stonic, Picanto a Niro už také šance nemajú. Nebude chýbať ani zástupca automobilky Škoda – model Karoq

**Svetové auto roka 2018 – zoznam nominovaných vozidiel.** +

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Stelvio

BMW X3

Buick Regal / Opel/Vauxhall Insignia

Citroen C3 Aircross / B-SUV C3 Aircross

Dacia Duster

Inzercia

Ford Fiesta

Genesis G70

Honda Accord

Hyundai Kona

Jeep Compass

Kia Niro

Kia Picanto

Kia Stinger

Kia Stonic

Land Rover Discovery

Mazda CX-5

Mitsubishi Eclipse Cross

Nissan LEAF

Nissan Micra

Opel/Vauxhall Crossland X

Peugeot 3008

Range Rover Velar

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.