Advertisement

Advertisement

Konfigurujeme vlastné Bentley Continental GT. Ak čakáte vysoké ceny, sklameme vás.

Občas si máme právo vyhodiť z kopýtka. Akurát, že v tomto prípade s tým vyhadzovaním iba začneme bez šance dokončenia. Navrhnúť si v oficiálnom konfigurátore Bentley vlastný Continental GT je zábavka bez akéhokoľvek dopadu na reálny život.
Vydané  Text: 


Advertisement

1. krok

Prvý krok v konfigurátore nového Bentley Continental GT sa týka všeobecného farebného a materiálového nastavenia vozidla. Na výber máte modrý Caspian, biely Winter Light, bledomodrý Paradiso, bordový Redshift a šedý Nubium. Vzájomne sa líšia nielen lakom karosérie, ale aj odlišnými detailmi interiéru. Z tejto palety si vyberáme variant Paradiso a pokračujeme ďalej na precíznejšiu personalizáciu.

2. krok

Druhý krok v konfigurátore vám dáva možnosť vybrať si opäť farbu laku s tým, že východzie nastavenie je Portofino – to je názov toho bledomodrého laku, ktorý je základom pre variant Paradiso. Na výber máte zo štandardných a rozšírených lakov a keďže nemáme dôvod na skromnosť, vyberáme si prémiový Moroccan Blue.

3. krok

Tretím krokom je výber diskov kolies. Pre Bentley Continental GT je k dispozícii osem dizajnov, ktoré sa od seba líšia farbou a dizajnom lúčov. Majú rozmer 21 a 22 palcov, vyberáme si čierno-strieborné 22-palcové Mulliner Driving. Zaujímavosťou je, že Bentley nikde neuvádza, koľko zatiaľ vozidlo stojí a koľko stoja jednotlivé voľby. Skrátka musíte dúfať v čo najlepšiu cenu alebo vás tých zopár desiatok tisíc hore dole nerozhádže.

4. krok

Ďalej si vyberáme farebný motív interiéru. Tu je to už komplikovanejšie, pretože si vyberáte typ rozloženia farebnosti, základné čalúlenie a potom ešte sekundárne čalúnenie. Nebudeme špekulovať, páči sa nám kombinácia kožených poťahov béžového Linen a hnedého Saddle.

5. krok

A palubovku chceme vo verzii Piano Black. Na výber sú rôzne drevené textúry, Piano Black je z nich najjednoduchšia a podľa nás najelegantnejšia.

6. krok

V ďalšom kroku si vyberáme detaily interiéru. Napríklad to, akou niťou majú byť vyšité logá Bentley na sedadlách, ako má vyzerať volant, koberčeky, aké má byť prešívanie sedadiel. Ani nevieme, čo si s toľkými možnosťami počneme.

7. krok

V predposlednom kroku si vyberáme rôzne doplnky, napríklad projekciu loga pod dverami, fajčiarsku výbavu, ambientné osvetlenie interiéru, takzvané Touring a City Specification, diamantový dizajn výduchov klimatizácie, rotačný displej, valet key a podobne.

8. krok

A konečne sme vo finále. Ak by ste čakali, že vám v konfigurátore zasvieti fantastická cena vášho nového Bentley, budete sklamaní. Konfigurátor kašle na ľudí, ktorí dbajú na ceny, preto sa vám zobrazí iba náhľad vášho budúceho vozidla, kód objednávky a možnosť stiahnuť si PDFko, ktoré však tiež neobsahuje žiadne ceny.
Možno, že jedného dňa, keď budeme zarábať aspoň stokrát toľko, čo dnes, si budeme môcť dovoliť nejaké Bentley po totálke z Talianska opravené Poliakom, dovezeným do Rakúska a odtiaľ prevezeným na Slovensko so stočeným odometrom. Dovtedy môžeme o peknom Bentley akurát tak snívať a konfigurovať si ho na stránkach Bentley Motors.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.