Advertisement

Advertisement

Zomrel muž, ktorý zachránil výrobu Porsche 911!

Zanechal po sebe veľký odkaz.
Vydané  Text: 


Advertisement
Bývalý šéf Porsche, Peter Schutz, nás nedávno opustil vo veku 87 rokov. Do funkcie nastúpil v roku 1981, keď automobilka prechádzala ťažkým obdobím a zápasila s finančnými stratami. Porsche pôvodne zamýšľalo ukončiť výrobu legendárneho modelu 911. Peter Schutz toto rozhodnutie našťastie stihol v poslednej chvíli zmietnuť zo stola. Pod jeho vedením vzniklo aj veľké množstvo nových modelov, ako napríklad 911 Cabriolet či 944 vo verziách Turbo, S a S2. V roku 1982 dohliadal na progres automobilky Porsche v Le Mans, kde sa značke podarilo obsadiť prvé, druhé, tretie, štvrté a dokonca aj piate miesto. Schutz navyše priniesol úplne nový (emocionálny) spôsob myslenia a začal propagovať históriu značky, čím vrátil modelu 911 istú exkluzivitu. Petrovi sa tak nakoniec podarilo nielen Porsche zachrániť, ale aj vrátiť do čiernych čísel.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.