Aj najslabší Stinger stojí dvojnásobok najlepšie vybaveného crossoveru Stonic

Aj napriek tomu bude úspechom a vôbec o tom nepochybujeme.
Vydané , zverejnil

Kto videl cenníky nových automobilov od značky KIA, ten sa nepochybne potešil. Ceny nových modelov Stinger a Stonic nie sú vôbec tak uletené, ako sme pôvodne očakávali. Stinger je však ukážkou toho, že značku KIA musíme akceptovať a vnímať nielen ako výrobcu populárneho SUV-čka a praktických hatchbackov, ale aj ako značku s ambíciou konkurovať niektorým nemeckým automobilom.

KIA Stinger strieľa do čierneho a zdá sa, že bude veľmi úspešný.
Jeho cena začína na úrovni 40 900 eur, ide o variant 2.0 T-Gdi 2WD (188 kW / 255 k) s 8-stupňovou automatickou prevodovkou vo výbave Platinum. Najdrahším variantom je výbava GT s motorom 3.3 T-Gdi 4WD (272 kW / 370 k) a cenou 58 900 €. Prostredným stupňom výbavy je GT Line.

Stonic strieľa na oveľa nižšie ciele. Aj najlepšie vybavený variant 1.6 CRDi (81 kW / 110 k) vo výbave Platinum vychádza na veľmi prijateľných 19 790 eur, pričom cena najnižšej verzie s 1,2-litrovým benzínovým motorom (84 koní) a 5-stupňovým manuálom je 13 590 €.

Kompletný cenník pre KIA Stinger je na stiahnutie tu: cenník Kia Stinger
Kompletný cenník pre KIA Stonic je na stiahnutie tu: cenník Kia Stonic


Výber z aktuálneho čísla: Jazda na KIA STINGER GT!

KIA Stinger, výber z aktuálneho čísla, auto motor a šport 11/2017

Chcete nejaký dôkaz sebavedomia? Stačí jeden pohľad a krátka jazda s Kiou Stinger GT a úsmev na tvári prezradia všetko. Kórejčania si vyšliapli na nemeckú prvú ligu.

Stačí sa pozrieť na predajné čísla. V roku 2008 predala automobilka Kia na európskom trhu 225-tisíc kusov, v roku 2017 je to neuveriteľných 470-tisíc. Niet sa teda čo čudovať, že vedľajším produktom rastúcej lojality zákazníkov k tejto značke je špičkový model, ktorý svojím výkonom a konštrukciou konkuruje najzvučnejším značkám.

Na novom športovom sedane s prívlastkom GT sme jazdili a sprostredkovali našu skúsenosť na dvoch stranách v aktuálnom vydaní magazínu auto motor a šport 11/2017, ktorý je práve v predaji za nezmenenú cenu!

auto motor a šport 11/2017

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.