Nissan zabudoval do Juke akčnú 360° kameru, dá sa vyberať a používať kdekoľvek

Kamera má postmoderný dizajn a také prevedenie, aby sa dala použiť iba na jednom špeciálnom type stojanu. Nahráva video v 360° režime a v rozlíšení 4K.
Vydané Text: Palubné kamery (dash cams) nie sú ničím novým, už roky sledujeme kamerové záznamy z policajných naháňačiek priamo z interiérov policajných áut a tisícky videí z Ruska, ktoré sa medzičasom na internete stali fenoménom. Štandardom je, že keď niekto chce nahrávať svoju jazdu, robí to s pomocou samostatnej kamery, ktorú si pripevní na spätné zrkadlo na čelnom skle alebo kdekoľvek inde, odkiaľ je výhľad pred vozidlo. Crossover Nissan Juke teraz prišiel so zaujímavou inováciou v podobe 360-stupňovej akčnej kamery, ktorá sa dá používať ako dash cam, zároveň však odpojiť a používať samostatne. Kamera má postmoderný dizajn a také prevedenie, aby sa dala použiť iba na jednom špeciálnom type stojanu. Nemyslíme si, že to bol ústretový krok k zákazníkom, pretože tí viac ocenia štandardné formáty uchytenia. 360-stupňová kamera nahráva videá v 4K rozlíšení a z nižšie priloženého videa súdime, že ich kvalita je naozaj dobrá. GoPro to ale nie je, s tým sa musia majitelia tohto doplnku zmieriť. Nissan navyše veľmi zavádzajúco túto kameru predstavuje ako integrovanú, čo nie je celkom pravda. Integrované je jej napájanie a uloženie, ona sama je však vyberateľná.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.