Advertisement

Advertisement

GLE kupé dostane špeciálnu oranžovú edíciu. Ani jeden lak karosérie však oranžový nie je.

Ceny tejto oranžovej edície Mercedes radšej ani nezverejnil.
Vydané  Text: 


Advertisement
Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Mercedes-Benz predstavil novú edíciu automobilov GLE kupé s názvom OrangeArt Edition. Oranžovými akcentmi zdôrazňuje športový charakter vozidiel, pričom vyhotovenie interiéru, motorizáciu, doplnky a lak karosérie si budú môcť zákazníci vybrať.

Zákazníci budú mať na výber zo šiestich farieb lakov, konkrétne to bude čierna, polárna biela, obsidiánovo čierna, irídiová strieborná, selenitová sivá a diamantová biela bright designo. Veľmi kreatívne pomenovania, však? Nech máte na SUV kupé akýkoľvek názor, musíte uznať jedno: **toto sa Mercedesu naozaj vydarilo. Fakt!**
No nie sú krásne? Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Automobily patriace do tejto edície sa začnú predávať od augusta, postavené budú na 21-palcových diskoch AMG v čiernom prevedení, svetlomety sú lemované čiernymi prstencami z LED osvetlenia. V interiéri sa medzi kľúčové vlastnosti radia športové sedadlá s čalúnením koža napa/mikrovlákno DINAMICA v čiernej farbe s lemovaním v oranžovej farbe a kontrastným ozdobným šitím v sivej.
Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Edícia ponúkne na výber aj prvky výbavy od AMG, ale nebude to podmienkou pre kúpu. Presnejšie budú pod hlavičkou OrangeArt k dispozícii nasledovné modely: 350 d, 400, 500 a AMG GLE 43, všetky vo variante kupé a s pohonom všetkých štyroch kolies 4MATIC. Ceny zatiaľ importér nezverejnil. A vlastne je to jedno, pretože ľudia, ktorí si takéto autá kupujú, si ich aj tak neberú na lízing a ani nemajú hlboko do peňaženky.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.