Advertisement

Advertisement

Tesla Model 3 je tu, prvý kus dostal Elon Musk k narodeninám.

Prednosť budú mať zamestnanci spoločnosti.
Vydané  Text: 


Advertisement
Nedávno sme zverejnili článok, v ktorom bol predprodukčný model zachytený na parkovisku. Auto samotné malo ďaleko k sériovej verzii. Za kvalitu prevedenia a lícovanie niektorých komponentov by sa hanbila aj Dacia. Oficiálny začiatok výroby však bol plánovaný už na tento piatok, čo sa nakoniec nepodarilo dodržať. Prvý kus vyšiel z továrne dnes a zdá sa, že zapracovali aj na kvalite celkového spracovania..


Stále treba mať na pamäti, že sa jedná o mladú automobilku a detské choroby ju sprevádzať ešte nejaký ten piatok budú. Istým kvalitatívnym problémom, ktoré trápili hlavne modely S a X, by sa však už mali vyhnúť. Môžeme totiž povedať, že Model 3 je najdôležitejším projektom značky a úspech rozhodne o osude celej automobilky.


Pôvodne mal prvý vyrobený kus patriť členovi predstavenstva, Ihre Ehrenpreisovi. Ten ho však daroval Muskovi k jeho 46. narodeninám. Prvé automobily poputujú zamestnancom automobilky, ktorí pomôžu technickému tímu vychytať posledné muchy. Zhruba 30 zákazníkov obdrží Teslu už koncom júla, ďalších 100 si bude musieť počkať do augusta. Postupne sa bude výroba zvyšovať a koncom roka by mala dosiahnuť normálne tempo.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.