Advertisement

Advertisement

Nové Maserati majú interiér ako z 90. rokov. Veď aj 4-ročné Quattroporte ho má krajší!

Nové Maserati GranCabrio a GranTurismo sú krásne skvosty autopriemyslu, o tom nemožno nepochybovať. Ale ten interiér, s tým sa teda výrobca mohol ešte trochu pohrať, vyzerá skôr ako z letáku z 90. rokov.
Vydané  Text: 


Advertisement
Áno, áno, vieme. Maserati, to je značka špotových automobilov s emotívnym talianskym dizajnom, pri ktorom vás vizuálne spracovanie interiéru až tak veľmi zaujímať nemusí. Tieto autá sú o pocitoch. Ale keď porovnáme interiéry nových GranTurismo a GranCabrio s interiérom takého BMW radu 6 Cabrio. Dokonca aj v porovnaní s takým Quattroporte z roku 2013 vyhráva starší model. V Taliansku skrátka rozhodli, že karoséria a jazdné vlastnosti sú prednejšie.


Nové modely GranCabrio a GranTurismo sú však aj bez ohľadu na vzhľad interiéru jedinečnými vozidlami, ktoré pokračujú v dizajnovej filozofii talianskej značky. Ostávajú verné svojim predchodcom a výrazne neinovujú to, čo už bolo dobré. Preto sú novinky celkom jednoznačne identifikovateľné ako Maserati aj bez toho, aby ste zahliadli logo s tromi ostrými hrotmi. Luxusné štvormiestne športové kupé bolo koncipované ako ultramoderná interpretácia prvej produkcie grand tourer, elegantnéhoj Maserati A6 1500 z roku 1947. V priebehu rokov sa GranTurismo vyvinulo do jedného z najznámejších modelov od Maserati, aké boli kedy postavené.


GranTurismo sa spolu so svojím súrodencom GranCabrio vyrába v historickej továrni spoločnosti Ciro Menotti v Modene, pričom dodržiavajú najvyššie štandardy výroby a kontroly kvality na svete. Od roku 2007, teda od spustenia predaja týchto modelov, sa ich celosvetovo predalo viac ako 37-tisíc kusov. Motor od Ferrari so zdvihovým objemom 4,7 litra je vyrábaný ručne a váži iba 175 kilogramov, podľa Maserati poskytuje bezkonkurenčnú odozvu škrtiacej klapky a vzrušujúci zvuk.


Novinky sú vybaviteľné LED/Bi-Xenon svetlometmi, postavené sú na štvrtej generácii pneumatk Pirelli P Zero, 20-palcové disky Trofeo Silver sú o 10 percent pevnejšie v porovnaní s predchodcom a interiér obsiahne zvukovú aparatúru značky Harman Kardon. V predaji bude dovedna osem verzií laku karosérie a päť farebných kombinácií pre interiér.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.