Nemaskovaný Seat Arona lietal nad Barcelonou, objektívu sa nevyhol.

Fanúšikovi sa podarilo zachytiť niekoľko snímkov ešte pred oficiálnou premiérou!
Vydané Text: 

Aj keď sme už všetci približne tušili, ako bude nový kompaktný crossover značky Seat vyzerať, skutočný vzhľad sa odhalil až teraz, a to úplnou náhodou. Arona sa pred pár dňami prevážala vrtuľníkom a všímavému pozorovateľovi sa podarilo zhotoviť niekoľko snímkov.


Čo hovoríme na dizajn? V podstate môžeme povedať, že pôjde o mierne zvýšenú a oplastovanú Ibizu, od ktorej sa veľmi líšiť nebude. Pod kapotou tak môžeme očakávať preplňovaný trojvalcový motor, pravdepodobne 1.0 EcoTSI s mierne zvýšeným výkonom na 115 konských síl. Nebude chýbať ani 1.5 TSI Evo alebo osvedčený naftový agregát 1.6 TDI s tradičnou zvukovou kulisou riečneho parníčka. Tie budú spriahnuté s manuálnou, alebo automatickou prevodovkou DSG.


Hmotnosť vozidla by sa mala pohybovať okolo 1,2 tony, rázvor bude 2 566 mm, teda asi o dva milimetre dlhší ako u Ibizy. Verejnosti sa Arona predstaví na autosalóne vo Frankfurte a do predaja sa dostane koncom tohto roka.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.