Kabriolet od Škody nie je vôbec taký úlet, ako sa na prvý pohľad zdá

Keby sa dal kúpiť, určite by sme ho chceli!
Vydané Text: 

Nadväzuje na kabriolet CitiJet (resp. Citigo) z roku 2014, ktorý sa aj napriek pomerne atraktívnemu zovňajšku nedočkal výroby. V tomto roku ho pripravili študenti Škoda Academy a a jeho oficiálny názov je Element. Do sériovej výroby nepôjde, je iba jednorazovým projektom šikovných študentov, ktorý je však plne funkčný a po dizajnovej stránke nám naozaj ulahodil.

Škoda Element je vybavená funkčným elektrickým motorom s výkonom 82 konských síl (60 KW). Názvom Element chcú študenti poukázať aj na to, že elektrifikáciu pohonu považujú za jeden zo základných elementov dopravy budúcnosti. A platí to aj pre našu ľudovú škodovku.
Škoda Element (2017), projekt študentov zo školy Stredné odborné učilište strojárske ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi

22 študentov zhotovovalo automobil až 1500 hodín, pričom práce započali v októbri minulého roka. Okrem samotnej pohonnej jednotky v Citigo vymenili aj karosériu – automobil prišiel o dvere a strechu, čím sa z neho stala akási plážová bugina. Jeden zo študentov, Peter Stanislav, medzičasom havaroval na motocykli a utrpel vážne zranenia, ktoré ho prinútili posadiť sa na invalidný vozík. V minulosti pracoval na stavbe pick-upu. Zvyšná skupina 17 chlapcov a 4 dievčat preto projekt Škoda Element venovala práve jemu. Aj kvôli Petrovi sa mladoboleslavská automobilka rozhodla pre modernizáciu akadémie, vďaka čomu teraz do všetkých priestorov učilišťa vedú bezbariérové prístupy. Spoločne s tým boli otvorené aj nové priestory s centrom robotiky, jazykovým strediskom a multifunkčnou sálou.
Škoda Element (2017), projekt študentov zo školy Stredné odborné učilište strojárske ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi

Nižšie nasleduje oficiálny text Škoda Auto Stredné odborné učilište strojárske ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi oslavuje v tomto roku 90 rokov svojej existencie. Je súčasťou ŠKODA Akadémie, založenej v roku 2013, ktorej program vzdelávania a rekvalifikácie je cielene orientovaný na potreby firmy. Od roku 2014 investovala automobilka takmer 200 miliónov českých korún do rozširovania vzdelávacích programov a modernizácie ŠKODA Akadémie. Projekty ako stavba učňovského vozidla motivujú nielen učňov v ŠKODA AUTO, inšpirujú aj tých mladých ľudí, ktorí ešte stále hľadajú povolanie svojich snov. Automobilka ŠKODA tak získava v konkurencii ostatných zamestnávateľov tie najlepšie talenty. Pretože v mnohých technických odvetviach je príliš málo uchádzačov, je mimoriadne dôležité ponúknuť začiatočníkom v danom povolaní atraktívne vzdelávacie podmienky.
Škoda Element (2017), projekt študentov zo školy Stredné odborné učilište strojárske ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.