Advertisement

Advertisement

Sledujte premenu poškodeného Aston Martin Vulcan za 2 milióny libier

Polep fóliou sa majiteľovi supedrahého Vulcana vyplatil. Po poškodení kapoty si iba nechal karosériu opäť oblepiť a bolo po probléme.
Vydané  Text: 


Advertisement
**Aston Martin Vulcan je automobilová lahôdka, o tom nie sú žiadne pochybnosti. Vyrobených bolo iba 24 kusov a hoci stoja 2,2 milióna britských libier, nedá sa s nimi jazdiť po normálnych cestách. Tieto vozidlá sú určené výlučne na motoristické okruhy.** Na jednom z motoristických okruhov, konkrétne na Circuit Of The Americas (COTA) v Texase, sa toto krásne vozidlo veľmi jemne poškodilo. Na rozmernej kapote sa skrátka objavili menšie ryhy a jazvy po kamienkoch, do ktorých vozidlo narazilo vo vysokej rýchlosti. Našťastie ešte predtým, ako sa šťastný majiteľ vybral jazdiť na okruhy, nechal si jedinečný Vulcan oblepiť do fólie. Profesionálni lepiči teda museli strhnúť pôvodnú fóliu a nalepiť novú. Kuriózne je, že na tomto vozidle iba samotné logo stojí 20-tisíc britských libier. Čítate správne, 20-tisíc libier. Taká je cena za detail. Celkom by nás zaujímalo, prečo je cena loga na kapote taká vysoká, veď za také peniaze ju musel vyrábať ručne aspoň jeden zo zakladateľov značky Aston Martin, teda Lionel Martin alebo Robert Bamford! Lepenie tmavej šedej fólie na pôvodne bledomodrý Vulcan je hypnotizujúce. Z neforemnej lepkavej fólie sa pod rukami šikovných chalanov stáva dokonalá rovná plocha s metalickým odleskom, ktorá dokáže ochrániť extrémne drahú karosériu vozidla. Pozrite si aj pôvodné fóliovanie tohto Vulcana ešte spred roka. Je na ňom krásne vidieť, ako dramaticky sa pomocou tejto fólie zlepší vzhľad automobilu.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.