Advertisement

Advertisement

Trúfli by ste si na opravu 70-ročného motora od Fordu? Odborníkom na veterány to trvalo týždeň

Takúto práci si predstavujeme, keď niekto v inzeráte k starému autu uvádza, že prešlo kompletnou generálkou motora.
Vydané  Text: 


Advertisement
Hagerty – Časozberné video opravy Ford Flathead V8 1946

Ford Pickup z roku 1946

Video od Hagerty nie je úplne nové, aj po roku však dokáže zaujať svojou prepracovanosťou a precíznosťou. Časozberné video zachytáva prácu niekoľkých automechanikov, ktorí zo starého veterána Ford pickup z roku 1946 vyberú motor Flathead V8 a následne ho opravia.

Oprava tohto poctivého osemvalcového motora (v čase zhotovenia videa 70-ročného) si vyžiadala nadpriemernú zručnosť a technické vybavenie, o ktorých môže väčšina slovenských mechanikov iba snívať. Dielňa zachytená na videu sa venuje výhradne opravám veteránov a starých motorov a že ich nahráva Hagerty, nie je žiadna náhodička. Mechanici rozobrali motor Flathead V8 do poslednej skrutky, každú drobnosť prečistili a prebrúsili, časozberné video ich práce preto pôsobí úchvatne. Celkovo strávili nad projektom rovných 100 ľudských hodín, ktoré natlačili do šiestich pracovných dní. Na vytvorenie videa bolo potrebných 40-tisíc fotografií, ktoré v editačnom programe autori spracovali do časozberného filmu s dĺžkou šesť a pol minútky.

Karburátor z Camara

V inom videu z dielne Hagerty mechanik Davin Reckow rozoberá, čistí, opravuje a opäť skladá karburátor Holley 4346, ktorý možno nájsť v starších automobiloch Camaro, Chevelle či Nova s motormi typu V-8 L78. Práčička je to špinavá a podľa mnohých nevďačná, zároveň však krásna a dychberúca. Opäť časozberné video je vytvorené pomocou tisíckov fotografií pospájaných do efektného videa.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.