Advertisement

Advertisement

Hyundai i30 Fastback spoznáme už budúci rok

Fastback by sa mohol stať štvrtým karosárskym variantom populárnej i30.
Vydané  Text: 


Advertisement
Po tom, čo Hyundai i30 predviedol karosárske prevedenia hatchback a kombi a upútal pozornosť pripravovanou verziou N, zahraničný motoristický magazín zachytil testy pripravovaného Fastbacku. Hyundai i30 patrí k najpredávanejším automobilom v Európe a u nás sa tiež teší priazni verejnosti. Kórejčania skrátka majú recept na dobré autá a dávajú im také cenovky, ktorým je často ťažké odolať. Týka sa to predovšetkým modelov i30 Hatchback a Kombi, verzie N a Fastback by si ceny mohli výrazne nadsadiť. Model i30 N by sa mohol oficiálne predviesť ešte v druhej polovici tohto roka, verzia Fastback počíta najskôr s rokom 2018. Zatiaľ, čo N-kový model bude mať iba dve dvere pre pasažierov, Fastback by ich mal štyri a väčšie rozmery. Techniku budú novinky zdieľať so súčasnými verziami a očakáva sa, že aj po vizuálnej stránke si budú nanajvýš príbuzné. Na motoristickom okruhu však testovanie novinky prebieha s kompletnou kamuflážou. Nebyť fotografií interiéru nápadne pripomínajúcom iné modely značky, iba ťažko by sa dalo posúdiť, že ide práve o Hyundai. Aj napriek kamufláži nachádzame niekoľko detailov, ktoré upozorňujú na príbuznosť s i30 kombi: je to predovšetkým tvar B- a C-stĺpikov a zaoblených zadných svetiel orientovaných horizontálne. Vo variante kombi sa za C-stĺpikom nachádza ešte tretie bočné okno – či bude vo Fastbacku zachované, môžeme zatiaľ iba hádať.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.