Otázky a odpovede

Palivová karta – pohodlné riešenie pre vašu flotilu

Tankovanie do firemných áut tvorí nemalú časť nákladov podnikov i živnostníkov. S palivovou kartou šetria výdavky aj administratívu.

So Slavomírom Juskom, manažérom predaja palív a špeciálnych produktov spoločnosti SLOVNAFT, a.s. sa pozrieme na palivové karty ako možnosť pohodlnej a bezpečnej platby za firemné tankovanie.
Vydané Text: 

Väčšina firiem využívajúcich vozový park nevyhnutne rieši aj tankovanie firemnej flotily. Na čo slúži palivová karta a čo firmám prináša?

Palivová karta podnikateľom a firmám zjednodušuje ich každodenný pracovný život. Predstavuje praktický platobný nástroj, akceptovaný v sieti čerpacích staníc. Prináša niekoľko výhod. Tou najviditeľnejšou je, že vodič vozidla môže tankovať palivo bez toho, aby mal pri sebe bežnú platobnú kartu či hotovosť. Platobné transakcie sa zúčtujú v súhrnnej faktúre. Firme tak odpadá potreba zbierať bločky z tankovaní a účtovať každý jeden nákup. Každá firma si potom môže nastaviť podmienky využívania palivových kariet podľa svojich individuálnych potrieb, na mieru. Našimi klientmi sú živnostníci aj veľké firmy s desiatkami áut a vodičov.

Palivovými MOL Group kartami môžete platiť v celej akceptačnej sieti doma aj v zahraničí. Ak vaše vozidlá jazdia len na Slovensku, máte k dispozícii SLOVAKIA kartu, akceptovanú v našej sieti čerpacích staníc Slovnaft. Kto uprednostňuje striktnú kontrolu nad výdavkami za domáce tankovanie, môže si zvoliť platbu vopred pomocou PREPAID kariet. Pre obchodných partnerov, ktorí pracovne cestujú aj mimo Slovenska, je optimálna karta EUROPE s akceptáciou aj v zahraničí. Palivové MOL Group karty možno používať na takmer 6 500 čerpacích staniciach v 15 krajinách Európy.

Inzercia


Advertisement

Palivové karty teda ponúkajú možnosť platiť za tankovanie, čo s nákupom ostatného tovaru a služieb na čerpacích staniciach?

Rozsah sortimentu aj ďalšie vlastnosti karty si môže firma určiť pre každú kartu zvlášť, podľa svojich vlastných preferencií. Existuje viac možností. Môžete napríklad povoliť len tankovanie konkrétneho paliva, inokedy aj nákup príslušenstva alebo máte povolenú možnosť nakúpiť čokoľvek zo sortimentu, vrátane občerstvenia Fresh Corner. Prehľad transakcií dostane zákazník v súhrnnej faktúre. Rozsah použitia karty aj výdavky tak má pod úplnou kontrolou.

Ako je to s elektromobilmi? Dá sa použiť karta aj pre takéto vozidlá?

Inzercia

Áno, aj využitie našej služby MOL Plugee pri nabíjaní elektromobilov v našej sieti sa dá MOL Group kartou uhradiť, rovnako, ako tankovanie LPG či AdBlue.

Zohľadňuje sa pri cene to, že firma tankuje viac ako bežný spotrebiteľ?

Naši obchodní partneri, platiaci palivovými kartami v sieti Slovnaft, nakupujú špičkové palivo EVO za kartovú cenníkovú cenu, platnú v celej sieti našich čerpacích staníc. Zľavu na palivo získavajú od prvého litra. Firmy alebo živnostníci tak vďaka palivovým kartám tankujú so zľavou podľa presne dohodnutých zmluvných podmienok. Obchodný partner si môže vybrať, či preferuje faktúru s odloženou splatnosťou alebo platbu vopred.

Používanie našich palivových kariet je navyše bez skrytých poplatkov. Jediný poplatok, ktorý zákazníkovi spravidla účtujeme, je jednorazový poplatok za vydanie palivovej karty. Všetky ďalšie služby súvisiace s používaním a správou palivových kariet máme bez poplatkov.

Inzercia

Ako funguje tankovanie v zahraničí?

Podľa konkrétnej akceptačnej krajiny, resp. siete platí buď kartová cenníková cena v zahraničí alebo aktuálna cena na stojane čerpacej stanice v zahraničí. Presné podmienky tankovania v zahraničí sa odvíjajú od kompletných zmluvných podmienok zákazníka. V prípade nákupov vo viacerých štátoch zákazník dostáva zoznam faktúr a súhrnné faktúry podľa jednotlivých krajín a spoločností, akceptujúcich naše palivové karty. Zákazník vie použiť zahraničné faktúry aj v procese vrátenia DPH. Ak sa rozhodne, môže túto administratívu nechať na nás a využiť cez nás aj túto doplnkovú službu palivových MOL Group kariet.

Aké ďalšie služby, okrem spomenutého vrátenia DPH, v súčasnosti poskytujete svojim zákazníkom?

Veľmi užitočnou službou pre zákazníkov je prepojenie transakčných dát z palivových kariet s GPS monitoringom. Okrem toho ponúkame aj celú škálu služieb súvisiacich s platbou mýta. Naši obchodní zástupcovia nájdu pre svojich zákazníkov vždy vhodné a efektívne riešenie.

Obchodný partner MOL Group kariet má tiež prístup do nášho Kartového centra, kde má možnosť realizovať celú administratívu a všetky úkony v online prostredí. Získa komplexný prehľad o svojich kartách a s nimi súvisiacich výdavkoch. Kartové centrum zákazníkovi poslúži, ak potrebuje karty objednať, aktivovať či zablokovať, stiahnuť si report, faktúru alebo upraviť limit na karte podľa aktuálnej potreby konkrétneho vodiča. Tento rok v septembri sme zákazníkom sprístupnili aj viaceré nové funkcionality, aby práca v Kartovom centre bola ešte komfortnejšia.

Benefitom pre zákazníkov je aj neustále rozširovanie akceptačnej siete v zahraničí. Navyše, pri platbe MOL Group kartou môže vodič zbierať aj body v našom novom zákazníckom programe Slovnaft Move a súkromne čerpať jeho výhody (www.slovnaftmove.sk).

O obľúbenosti palivových MOL Group kariet svedčí fakt, že pre našich obchodných partnerov sme tu už vyše tridsať rokov.

Všetky potrebné informácie o nich sa dajú nájsť na web stránke molgroupcards.com/sk.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.