Fotogaléria: Nissan Juke podľa vášho gusta

Dnes už za vás zaparkuje elektronika, no v minulosti sa ľudia museli spoľahnúť len sami na seba. Začiatkom minulého storočia však prišli s geniálnym vynálezom, ktorý jednoducho musíte vidieť!

Nie každý sa narodil s rovnakým orientačným zmyslom, a preto by sa za občasné problémy s parkovaním nemal nikto hanbiť. Tento problém nebol ničím výnimočným ani v minulosti, čoho dôkazom je aj krátke video z roku 1927.

Video znázorňuje prezentáciu nového parkovacieho systému vo francúzskom meste Arras. Toto riešenie spočíva v mechanickom vytočení kolies tak, aby sa automobil vysunul z parkovacieho miesta bez akéhokoľvek posúvania či manévrovania. Výhodou tohto riešenia bola jednoduchosť a potreba minimálneho pozdĺžneho priestoru okolo auta.

**VIDEO:**

**![QilY00dCof8](http://img.youtube.com/vi/QilY00dCof8/0.jpg)**

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.