Fotogaléria: Porsche oživuje továrenský tím

Poznáme názvy nových modelov značky Opel!

V priebehu budúceho roka dôjde k predstaveniu dvoch významných modelov značky Opel. Novú Insigniu dostaneme pod stromček, nasledovať ju budú dva nové modely kategórie SUV. V súčasnosti predávaná Antara má už najlepšie roky dávno za sebou a malá Mokka nemusí veľkostne uspokojiť každého.

Väčšie SUV ponesie názov Grandland Xa bude chcieť znepríjemniť život automobilom ako Škoda Kodiaq či VW Tiguan. Exteriér bude štandardný a zapadne k novým modelom, ktoré používajú aktuálny dizajnový jazyk. Z oficiálneho obrázku síce vidíme novinku len zhora, no jasne vidieť použitie dvojfarebnej karosérie, takže nebudú chýbať ani možnosti individualizácie. Mnohí špekulujú, že Grandland X by mohol ponúknuť aj sedemmiestne usporiadanie interiéru, oficiálne to však ešte potvrdené nebolo.

O niečo menši bude model Crossland X, ktorý sa zaradí k súčasnej Mokke X. Ponúkne však trochu viac miesta a lepšiu priechodnosť terénom. Presný dátum predstavenia noviniek nepoznáme. Do roku 2020 chce automobilka Opel predstaviť až 29 nových modelov, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

Pokračujte na ďalší príspevok »