Fotogaléria: Bratislavský VW up! aj ako SUV

O titul zabojuje 30 automobilov

Týmto prestížnym ocenením sa môžu automobilky chváliť už od roku 1964 a prvým oceneným automobilom bol Rover 2000. Túto tradíciu spoločne založili rôzne európske motoristické časopisy a v porote dnes nájdeme výber motoristických novinárov z celej Európy. Počet zástupcov jednotlivých krajín je určený podľa veľkosti automobilového trhu a priemyslu v danej krajine. Zaujímavosťou je, že automobily v súťaži nie sú rozdelené do skupín či kategórií. Cieľom je vybrať jediné auto akejkoľvek kategórie, ktoré si podľa hlasujúcich novinárov toto ocenenie zaslúži.

Tento rok sa na prvej priečke umiestnil Opel Astra (312 hlasov), druhé miesto obsadilo Volvo XC90 (294 hlasov) a tretie miesto získala Mazda MX-5 (202 hlasov).

Nadchádzajúci ročník so sebou prináša 30 veľmi silných kandidátov. Už 28. novembra vyberie porota finálovú sedmičku, úplného víťaza však spoznáme až v marci. Rozhodne zamrzí fakt, že zástupca Slovenska v porote stále chýba.

Zoznam kandidátov: Alfa Romeo Giulia, Audi Q2, Audi Q5, Citroën C3, Fiat Tipo, Fiat/Abarth 124 Spider, Ford Edge, Ford Ka+, Honda NSX, Hyundai ioniq, Jaguar F-Pace, Kia Niro, Kia Sportage, Maserati Levante, Mercedes-Benz triedy E, Nissan Micra, Peugeot 3008, Porsche 718 Boxster/Spyder, Porsche Panamera, Renault Mégane, Renault Scénic, SEAT Ateca, Škoda Kodiaq, Suzuki Baleno, Tesla Model X, Toyota C-HR, Toyota Mirai, Toyota Prius, Volkswagen Tiguan, Volvo S90/V90.

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.