Fotogaléria: Polícia varuje pred nástrahami počasia

Nielen celosvetovo, ale aj na slovenskom trhu zaznamenávajú produkty skupiny FCA predajné úspechy.

**Fiat Professional – najpredávanejšie dodávky na slovenskom trhu**

Vynikajúce produkty za veľmi zaujímavé ceny, dobre postavený modelový rad, bezkonkurenčná možnosť výberu verzií a kvalita poskytovanej starostlivosti v rámci záručných a pozáručných služieb – to je len hrubý výpočet dôvodov, prečo sa značke Fiat Professional na našom trhu stále darí.

K úspechu značky prispela veľkou mierou aj zvolená stratégia. Zástupcovia Fiatu Professional môžu byť tento rok spokojní tiež čo sa týka dosiahnutia vytýčených cieľov. Značka si udržala podiel na trhu v kategórii N1 na českom aj slovenskom trhu, úspešne na tieto trhy uviedla nový model Doblò, posilnila svoju pozíciu v oblasti prepravy osôb a ešte viac upevnila svoju pozíciu vedúceho predajcu modelov s alternatívnym pohonom CNG.

Inzercia

Advertisement

Pozíciu lídra v kategórii LUV N1 si značka Fiat Professional udržala na českom aj slovenskom trhu. V Českej republike zaznamenala nárast podielu na trhu z 16 % na 16,5 %, tj. v absolútnom čísle o 624 vozidiel. Na Slovensku má podiel na trhu dokonca 23 %, čo je v absolútnom čísle nárast o 387 vozidiel.

Najpredávanejšou dodávkou Fiat Professional je síce už rokmi preverený Fiat Ducato, avšak je nutné tiež spomenúť úspech praktického modelu Doblò, ktorý bol v tomto roku uvedený na trh v modernizovanej podobe. V Českej republike vzrástol podiel značky na trhu v segmente 1B na 25,9 %, pričom model Doblò zaznamenal nárast predaja o 340 vozidiel. Na Slovensku je nárast podielu značky Fiat Professional na trhu v tomto segmente 25,5 % a predaj modelu Doblò sa zvýšil o 119 vozidiel.

Značka Fiat Professional posilnila svoju pozíciu aj v oblasti prepravy osôb. V Českej republike sa zvýšil predaj verzií Ducato Combi a Panorama o 112 %, a to na 191 vozidiel za prvých 11 mesiacov roka. Prispelo k tomu iste tiež uvedenie unikátnej verzie Flex Floor. Model Doblò vo verzii Combi zaznamenal nárast o 17%, najmä vďaka novému dizajnu, najlepšej ovládateľnosti vo svojej triede a unikátnemu riešeniu zadnej nápravy Bi-link. Na Slovensku vzrástol predaj verzií Ducato Combi a Panorama o 78 %, a to na 100 vozidiel za prvých 11 mesiacov, k čomu prispela aj verzia Flex Floor. Model Doblò vo verzii Combi tu potom zaznamenal nárast predaja o 61%.

Fiatu Professional sa darí tiež u zákazníkov, ktorí vyhľadávajú vozidlá s alternatívnym pohonom CNG. Aj napriek nepriaznivému vývoji cien zemného plynu predala značka za prvých 11 mesiacov 2015 v Českej republike 300 vozidiel CNG, čo predstavuje nárast predaja o 188 vozidiel. Za týmto úspechom stojí tento rok predovšetkým model Doblò, pretože nová verzia väčšieho modelu Fiat Ducato bola na trh uvedená až v auguste tohto roku. Už dnes sa preto značka teší na výsledky v budúcom roku.

Najvýznamnejší podiel na 53 % medziročnom náraste predajá Jeepu má model má Renegade, ktorý si získal srdcia slovenských zákazníkov a to aj vďaka veľmi atraktívnej ponuke financovania. Dlhodobo úspešná je naša vlajková loď Grand Cherokee, ktorá sa teší rastúcej obľube na konkurenčnom trhu veľkých SUV. Zákazníkov oslovuje tento model svojimi výnimočnými schopnosťami a nezameniteľnou DNA značky Jeep® a tiež špeciálnymi produktmi popredajných služieb, ako je „Freedom Package“ – balík kompletných servisných služieb na 5 rokov len za 800 eur. Stálicou v segmente drsných off-roadových hrdinov je legendárny Wrangler. Na záver musíme spomenúť aj Jeep Cherokee, ktorý si napriek počiatočným rozpakom bezprostredne po uvedení na náš trh postupne buduje pevné miesto.

Dôvodom k oslave je tiež významné výročie. Značka Jeep® tento rok oslávi už 75 rokov svojej nadvlády v segmente vozidiel s pohonom všetkých kolies. Vozidlá značky Jeep® dokážu prostredníctvom svojej DNA a technológií dopriať majiteľom veľkú dávku dobrodružstva a slobody jazdy s nebom nad hlavou. Tieto originálne SUV sú aj dnes lídrami v jednotlivých segmentoch, vynikajú účinnosťou, schopnosťami zvládať terén, prvotriednym dielenským spracovaním a špičkovou dynamikou aj na bežných vozovkách. Značka Jeep® preto v rámci osláv pripravila špeciálnu výročnú edíciu 75th Anniversary pre každý model ponúkaný na slovenskom trhu.

Všetky modely špeciálnej edície 75th Anniversary budú k dispozícii i v exkluzívnom zelenom odtieni karosérie (zelená Sarge, zelená Recon alebo zelená Jungle, v závislosti od modelu), s matne bronzovými kolesami, bronzovými a oranžovými doplnkami karosérie, jedinečnými interiérmi s exkluzívnymi sedadlami s logom 75th Anniversary alebo unikátnym textilným čalúnením Ombre Mesh, s otváracou strechou a logami 75th Anniversary na karosérii. Prvý výročný model 75th Anniversary, ktorý sa u slovenských predajcov značky Jeep® objaví už v prvom štvrťroku tohto roka, bude charizmatický Cherokee.

Inzercia

Rastúcej obľube sa na slovenskom trhu teší aj značka Fiat, čo dokazujú úspešné výsledky predaja za rok 2015. Medzi značkami, ktoré zaznamenávajú predaj viac ako 1000 kusov ročne, sa Fiat z hľadiska medziročného nárastu umiestnil v prvej trojici.

Na týchto skvelých výsledkoch má zásluhu predovšetkým úspešný nový model 500X, ktorý zákazníkov očaril nielen svojim jedinečným dizajnom, ale aj ponukou motorov s možnosťou deväťstupňovej prevodovky, pohonom všetkých kolies a bohatou výbavou.

Inzercia

Advertisement

Značka Fiat na Slovensku očakáva v roku 2016 ešte výraznejšie výsledky predaja, predovšetkým vďaka novému modelu Tipo, s ktorým sa vracia do významného segmentu sedanov. Nový rodinný sedan Fiat Tipo bude na Slovensku v ponuke v troch stupňoch výbavy, pričom už v základnej výbave za 11 740 eur je napríklad klimatizácia a rádio s USB.

Nový [Fiat Tipo](http://www.autoviny.sk/novinky/15646-fiat-tipo-po-rokoch-model-co-nevyzera-ako-500?fromSearch=1) je čistokrvný sedan, u ktorého bol kladený zvláštny dôraz na priestrannosť. Ponúka nadčasový taliansky dizajn exteriéru aj interiér, ktorý mu poskytuje osobitosť a prvotriedny štýl bez kompromisu k funkčnosti. Svojmu segmentu dominuje vynikajúcou priestrannosťou interiéru, užitočnou hmotnosťou a úspornými motormi. Maximálny komfort cestujúcich na palube kombinuje s kapacitou batožinového priestoru (520 litrov) a priestorom na nohy (1 775 mm). V blízkej budúcnosti sa môžeme tešiť aj na Fiat Tipo hatchback a station wagon.

Pokračujte na ďalší príspevok »KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

  • Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.  Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.  Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.