Fotogaléria: Tokio 2007: VW a Audi

Britský výrobca okruhových hračiek pripravil továreň na zábavu mimo spevnených ciest. Dvojmiestna bugina Ariel Nomad príde už budúci rok.

Prvé dve kresby naznačujú, že by sa vozidlo uživilo aj vo filme Mad Max. Šialené sú aj jeho parametre, o pohon sa stará 2,4 litrový štvorvalec VTEC s výkonom 149 kW (200 k) od Hondy s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá prenáša silu na zadné kolesá s mechanickým samosvorným diferenciálom.

Ako základ poslúžil rám z modelu Atom, ten je však doplnený o ochrannú klietku pre prípad prevrátenia, čo spôsobilo nárast hmotnosti na stále vynikajúcich 700 kg. Podvozok je prepracovaný, aby ustál aj bláznenie v teréne, má teda zvýšenú svetlú výšku, vysoký zdvih tlmičov a terénne pneumatiky.

Po januárovej premiére sa dostane Nomad k prvým majiteľom v polovici roka 2015, očakávaná základná cena je asi 30 000 libier.

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.