23 FOTOGRAFIÍ MODELOV 11 A 12

AVATR 11 (2023) a AVATR 12 (2024): Fotogaléria, technické údaje, interiér, exteriér

Výrobca áut značky Avatr otvorene hovorí o skorej expanzii na európsky trh. Potvrdil to generálny riaditeľ spoločnosti, Tan Benhong.

Značka bude ponúkať prinajmenšom štyri modely áut.
Vydané Text: 

Technické údaje aktuálne predávaného Avatr 11:

Predvolene pohon zadných kolies s max. výkonom 230 kW, potom dvojmotorová verzia s pohonom všetkých kolies s max. výkonom 425 kW. Zaujímavosťou je, že elektrická sieť vozidla pracuje s vysokým napätím 750 V a možnosťou nabíjania výkonom 240 kW. Automobily Avatr 11 sú dodávané s dvomi kapacitami akumulátora, 116.79 kWh a 90.38 kWh. Obe využívajú lítium-iónovú technológiu. Automobil je postavený na podvozku s veľkorysým rázvorom 2.975 mm, pričom dosahuje celkovú dĺžku 4.880 mm, šírku 1.970 mm a výšku 1.601 mm.

V interiéri sa nachádzajú až tri obrazovky v prednej časti interiéru: 10,25″ prístrojový panel, 15,6″ stredový displej infotainmentu s operačným systémom Huawei HarmonyOS a 10,25″ displej spolujazdca. Riadiaca jednotka DriveONE od výrobcu Huawei spolupracuje s dovedna 34 rôznymi senzormi a kamerami, vrátane troch senzorov LiDAR.

Cena modelu Avatr 11 bola v roku 2022 avizovaná na 51.800 € za základnú výbavu, pričom automobil má byť k dispozícii v troch stupňoch výbavy a dvoch vyššie zmienených motorizáciách.

Celý príspevok o AVATR 11 nájdete tu.

 

Inzercia

Fotogaléria modelu AVATR 12 (2024):
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.