Nová generácia BMW radu 5 má slovenské ceny. K dispozícii je nafta, benzín aj elektrina

Slovenské ceny novej generácie BMW radu 5 začínajú na 62 994 € za verziu 520i Sedan.

Špičková verzia i5 M60 xDrive prekonala 100-tisíc eur.
Nafta je naďalej v ponuke v dvoch verziách, benzín zatiaľ iba v jednej.
Vydané Text: 

Nové BMW radu 5 má slovenské ceny.  Na výber je z elektrického, naftového aj benzínového pohonu, pričom základové verzie majú relatívne malé cenové odstupy.

Úplným základom aktuálnej ponuky je benzínový variant 520i Sedan (153 kW/208 k) s pohonom zadných kolies s cenou od 62 994 €.

Nasledujú dve naftové verzie, 520d Sedan od od 65 294 € (145 kW/197 k, pohon zadných kolies) a 520d xDrive Sedan od 67 944 € (145 kW/197 k, pohon všetkých kolies).

Inzercia

Vrcholom motorizácií sú dnes elektrické verzie, ktoré rozlíšite už podľa samostatného názvu i5. Ide o i5 eDrive40 Sedan od 74 564 € (250 kW/340 k, pohon zadných kolies) a vrcholový i5 M60 xDrive Sedan (vo fotogalérii) od 100 310 € (442 kW/601 k, pohon všetkých kolies).

Oba elektromobily dostali trakčný akumulátor s celkovou kapacitou 83,9 kWh (81,2 kWh netto), max. nabíjací výkon 205 kW a vskutku dlhé dojazdy. Verzia i5 eDrive40 Sedan dosahuje 579 − 499 km, zatiaľ čo podstatne výkonnejšia štvorkolka 515 − 457 km. Motor navyše síce znamená vyššiu spotrebu energie a vyššiu hmotnosť, lenže má priamy vplyv na akceleráciu, ktorá sa skrátila zo šiestich sekúnd na závratných 3,8 sekundy.

 

Inzercia

Fotogaléria: BMW i5 M60 (2024)
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.