Technické údaje Mercedes-Benz A 180 CDI (2008)


 

Ale dnes žijeme v digitálnej dobe a AVIS je lídrom v inovačných riešeniach. Ponúka výhodnú digitálnu online platformu, ako si auto zabezpečiť cez dlhodobý prenájom a s bohatým množstvom služieb ako poistenia, diaľničná známka či pneumatiky v cene nájmu. Je to lacné, efektívne a hlavne jednoduché.

Na čo treba myslieť, keď si idete zaobstarať auto, platí pre súkromné osoby i firmy podobne.

Inzercia

 

 

BUDGET

Inzercia


Advertisement

Prvé a najdôležitejšie je si stanoviť koľko peňazí mám. Ak nemám dosť, musím si požičať a absolvovať zložitý proces schvaľovania v banke. To obdobne platí aj pri operatívnom leasingu, kde Vás musia schváliť, aby Vám vozidlo dali. Okrem zložitého procesu administratívnych vybavovačiek si musíte už vopred schvaľovať financie na konkrétne auto. Ak by ste sa rozhodli pre iné, opäť musíte požiadať o preschválenie.

Pri produkte AVIS MaxiRent vozidlo dostanete! Ak ste firma, vyhodnotia sa Vaše finančné ukazovatele a algoritmus Vám vypočíta výšku prípadnej zábezpeky. Ak ste fyzická osoba, zábezpeka je vo výške 6 násobku mesačného nájomného v sume bez DPH. Čiže, ak je napríklad mesačné nájomné 200 € bez DPH, Vaša zábezpeka, ktorá je po ukončení prenájmu samozrejme vratná, je 6 x 200 € = 1.200 €. Či je to málo alebo veľa, necháme na Vašom posúdení. Ale od nás dostanete nové a spravidla veľmi bohato vybavené vozidlo, napríklad cena takého vozidla Renault Clio je 15.000 €, takže zábezpeka tvorí iba 8 % hodnoty vozidla.

BEŽNÉ UŽÍVANIE ČI PODNIKANIE

Ak si vozidlo kúpite, tak máte starosti nie len s jeho výberom, ale i poistením, servisom a tiež prípadným predajom, keď už ho nebudete potrebovať, či budete chcieť zmenu. Pri operatívnom leasingu sa navyše spravidla viažete na minimálne 36 mesiacov a viac.

Pri produkte AVIS Maxirent je viazanosť najflexibilnejším pilierom. Viete si vybrať z ponuky dlhodobého nájmu od 3 až do 36 mesiacov. Môžete si vybrať vozidlo nové, či zánovné, osobné, či úžitkové, malé či veľké, farby takej či onakej a všetky starosti s vozidlom sú na našej strane, od uzatvorenia poistiek až po servisné úkony či samotné odhlásenie vozidla na záver. Tieto služby ešte viac ocenia firmy, kde je finančná a časová efektivita na prvom mieste.

Inzercia

 

PREČO JE TEDA VÝHODNEJŠIE SI AUTO PRENAJAŤ FLEXIBILNE A NEKÚPIŤ?

Inzercia

Do jednej mesačnej splátky sme zahrnuli všetko, čo súvisí s vlastníctvom a prevádzkou auta a stlačili sme ju tak nízko, že klasické vlastníctvo a splácanie nového auta strácajú zmysel. 

Vy ako zákazník platíte už iba za palivo, ktoré prejazdíte. Všetky naše autá sú nové alebo overené zánovné a s úspornými motormi, preto aj náklady na pohonné hmoty budú priaznivé.

Nižšie nájdete jednoduchú tabuľku, ktorá Vám pomôže ľahšie sa zorientovať pri výhodách a nevýhodách v porovnaní – kúpa vozidla / operatívny leasing / dlhodobý nájom od AVIS MaxiRent.

 

KOMU NAJVIAC SADNE PRODUKT AVIS MAXIRENT?

Pre súkromné osoby:

 1. keď potrebujete druhé auto do rodiny na obmedzený čas a nechcete kupovať rizikovú jazdenku alebo kupovať nové drahé auto;
 2. keď z akéhokoľvek dôvodu nedostanete finančný lízing nového auta;
 3. počas čakania na dodanie nového auta z výroby;
 4. keď zmeníte prácu, ku ktorej výkonu potrebujete vlastné auto, ale nemáte prostriedky na jeho kúpu;
 5. po škodovej udalosti, kým je vlastné auto v servise.

 

Pre živnostníkov a malých podnikateľov:

 1. keď chcete mať všetky náklady na auto započítané do nákladov;
 2. keď potrebujete auto k podnikaniu, ale nemáte kapitál na nákup nového;
 3. na preklenutie obdobia výroby a dodania nového auta;
 4. pri dočasnom pôsobení zamestnanca v zahraničí;
 5. keď ako SZČO nedostanete financovanie od banky alebo automobilky;

 

Pre firmy:

 1. pre zamestnanca v skúšobnej dobe;
 2. pre zamestnanca pracujúceho na konkrétnom časovo ohraničenom projekte;
 3. ako Pool Car pre zamestnancov či zákazníkov;
 4. pri dočasnom pôsobení zamestnanca v zahraničí;
 5. keď chcete mať všetky náklady na auto započítané do nákladov;

 

ČO VŠETKO JE ZAHRNUTÉ V NÁJOMNOM?

 • nákup a registrácia vozidla;
 • financovanie vozidla;
 • znehodnotenie vozidla;
 • diaľničná známka platná pre SR;
 • poistenie PZP;
 • havarijné poistenie;
 • fabricky stanovené garančné úkony;
 • celoročné obutie pneumatikami a ich uskladnenie;
 • asistenčné služby;
 • odhlásenie vozidla pri ukončení nájmu.

 

 

Celý proces objednania vozidla prebieha v online priestore. Zákazník si vyberie z ponuky vozidiel to, ktoré mu najviac vyhovuje, napríklad veľkostne, motoricky či výbavou a následne si zvolí niektorý z preddefinovaných mesačných nájazdov. V ďalšom kroku vyplní svoje osobné údaje, resp. firemné údaje a už len čaká na potvrdenie ohľadom prípadnej zábezpeky za vozidlo. Tú stanoví v prípade firemného klienta algoritmus po vyhodnotení finančných ukazovateľov subjektu.

Aktuálnu ponuku vozidiel si pozrite na tomto linku: https://www.avismaxirent.sk/sk/ponuka-vozidiel.html 

Spoločnosť AVIS tvorí svoju ponuku vozidiel aj s ohľadom na životné prostredie. V roku 2020 podarilo na svojej celej flotile dosiahnuť ambiciózny level CO2, kde pôvodný zámer priemerných hodnôt 105g/km CO2 sa podarilo ešte znížiť a to na úroveň 98,5g/km CO2.

Značka AVIS je súčasťou globálnej siete prevádzkovateľov prenájmu a leasingu vozidiel. Spoločnosť prevádzkuje svoje služby na Slovensku pod značkou Avis od roku 1996.

 

ZnačkaMercedes-Benz
ModelA
Typ180 CDI
Rok výroby/modelový ročník2008
Dĺžka3883 mm
Šírka1794 mm
Výška1593 mm
Rázvor1568 mm
Prevádzková hmotnosť1345 kg
Užitočné zaťaženie425 kg
Objem batožinového priestoru (min.)430 dm3
Objem batožinového priestoru (max.)1370 dm3
Max. výkon109 kW
Max. výkon pri4200 ot./min
Max. krútiaci moment250 Nm
Max. krútiaci moment pri1600-2600 ot./min
Max. rýchlosť186 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h10,8 s
Palivonafta
Objem valcov1991 cm3
Usporiadanie valcov50
Počet valcov4
Poháňaná nápravapredná
Typ prevodovkymanuálna
Počet prevodových stupňov6
Kombinovaná spotreba5,2 l/100 km
Emisie CO2137 g/km
Cena

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.