Technické údaje Maserati Quattroporte S (2003)


Nové Bentley Bentayga sa dočkalo tretieho zástupcu. Po modeloch Bentayga V8 a Bentayga Speed prišiel čas na formálne uvedenie verzie plug-in hybrid, ktorú Bentley označuje jednoducho „Hybrid“. Model má napĺňať predstavy spoločnosti o dosahovaní udržateľnosti v individuálnej mobilite, dvojmotorová Bentayga tak prejde na čisto elektrický pohon približne 50 kilometrov (31 míľ podľa metodiky NEDC).

Elektrický dojazd pritom významnejšie ovplyvňuje viacero faktorov, medzi inými aj aktuálne počasie, štýl jazdy, charakter a profil trasy, ako aj množstvo zapnutých spotrebičov na palube. Napriek tomu Bentley vo svojej tlačovej správe uvádza, že podľa jeho zistení z nedávneho školenia obchodníkov až 78 percent ciest na trase dlhej 800 kilometrov bolo uskutočnených bez lokálnych emisií – teda na elektrinu.

Britská značka aj takto pripomína, že plug-in hybridy s dojazdom okolo 50 kilometrov skutočne predstavujú riešenie ekologicky bezpečnej mobility.

Na krátkej trase toto luxusné SUV zákazník prevádzkuje na elektrinu, zatiaľ čo prevažne mimo mesta využíva benzínový motor V6 so zdvihovým objemom tri litre.

Kombinovaný dojazd je vďaka trakčným akumulátorom s kapacitou 17,3 kWh a benzínovej nádrži 862 kilometrov (536 míľ), avšak podľa metodiky NEDC. Podľa u nás platnej metodiky WLTP to bude o niekoľko kilometrov menej.

Inzercia

Samotný elektrický motor umiestnený v prevodovke má maximálny výkon 94 kW (126 koní) a dosahuje max. krútiaci moment solídnych 350 Nm. Elektrický motor dokáže auto rozbehnúť na rýchlosť 135 km/h.

Benzínový motor V6 je vybavený dvojitým preplňovaním.

Inzercia

Dizajn exteriéru novej Bentaygy je značne sviežejší, čistejší a modernejší, zároveň však neprichádza so zmenami, na ktoré by si súčasní zákazníci museli ťažšie zvykať. Neplatí to však celkom pre zadné partie, ktoré si v porovnaní s predfaceliftovaným modelom osvojili nápadne odlišné svetlomety (už sme videli v ostatných dvoch modernizovaných Bentaygach).

Prepracovaný bol aj interiér, ktorý teraz obsahuje nové kombinácie luxusných materiálov a vyniká špičkovým  remeselným spracovaním.

Infotainment novej generácie je integrovaný do ručne vyrobeného „krídlového“ dizajnu prístrojovej dosky Bentley a je vybavený 10,9-palcovou obrazovkou s grafikou od okraja po okraj. Úplne nový digitálny displej má vysoké rozlíšenie a dynamickú grafiku, ktorú je možné konfigurovať podľa preferencií vodiča.

Značka Bentley momentálne pracuje na napĺňaní svojej strategickej vízie Beyond100. Jej ciele nie sú vôbec malé: do roku 2026 má byť kompletné modelové portfólio automobilky elektrifikované, a to prostredníctvom plug-in hybridov alebo batériových elektrických vozidiel.

Inzercia

 

Inzercia

ZnačkaMaserati
ModelQuattroporte
TypS
Rok výroby/modelový ročník2003
Dĺžka5097 mm
Šírka1885 mm
Výška1438 mm
Rázvor3064 mm
Prevádzková hmotnosť1990 kg
Užitočné zaťaženie410 kg
Objem batožinového priestoru (min.)450 dm3
Objem batožinového priestoru (max.) dm3
Max. výkon430 kW
Max. výkon pri7000 ot./min
Max. krútiaci moment490 Nm
Max. krútiaci moment pri4750 ot./min
Max. rýchlosť280 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h5,4 s
Palivobenzín
Objem valcov4691 cm3
Usporiadanie valcov44
Počet valcov8
Poháňaná nápravazadná
Typ prevodovkyautomatická
Počet prevodových stupňov6
Kombinovaná spotreba15,7 l/100 km
Emisie CO2365 g/km
Cena

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.