Technické údaje Dacia Dokker 1.2 TCe


Americká automobilka s názvom Rivian iba nedávno avizovala svoje elektrické terénne pick-upy R1T a SUV-čka R1S, ktoré označila ako dobrodružné vozidlá. Lenže aj Mercedes-Benz je doma ako v teréne, tak vo svete elektrických áut, a tak pripravil pozoruhodný projekt: EQC 4 × 4²

EQC 4 × 4² vyvinul ako „jednorazové“ vozidlo medzirezortný tím pod vývojovým inžinierom Jürgenom Eberlem.

Jazdí s viac ako dvojnásobne vysokým podvozkom v porovnaní s produkčnou verziou a je dokonca ešte vyšší ako ten v Triede G.

Inzercia

 

Inzercia

ZnačkaDacia
ModelDokker
Typ1.2 TCe
Rok výroby/modelový ročník
Dĺžka4363 mm
Šírka1751 mm
Výška1814 mm
Rázvor2810 mm
Prevádzková hmotnosť1280 kg
Užitočné zaťaženie543 kg
Objem batožinového priestoru (min.)800 dm3
Objem batožinového priestoru (max.) dm3
Max. výkon115 kW
Max. výkon pri4500 ot./min
Max. krútiaci moment190 Nm
Max. krútiaci moment pri2000 ot./min
Max. rýchlosť179 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h10,7 s
Palivobenzín
Objem valcov1197 cm3
Usporiadanie valcov50
Počet valcov4
Poháňaná nápravapredná
Typ prevodovkymanuálna
Počet prevodových stupňov5
Kombinovaná spotreba6,2 l/100 km
Emisie CO2140 g/km
Cena

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023