NEPREHLIADNITE: Na Moste SNP v Bratislave oficiálne znížili maximálnu povolenú rýchlosť! Dôvodom je zlý technický stav.

Na frekventovanej dopravnej tepne v Bratislave znížili maximálnu povolenú rýchlosť. Dokedy obmedzenia potrvajú?
Vydané Text: 

Pred pár mesiacmi sme priniesli [informácie](https://www.autoviny.sk/novinky/123973/chysta-sa-zmena-maximalnej-povolenej-rychlosti-na-moste-snp-moze-za-to-jeho-zhorseny-technicky-stav?access_key=663b418191d40f0c118c30b18cabc961) o pripravovanej zmene maximálnej povolenej rýchlosti na dôležitom bratislavskom moste. Prehliadka Mostu SNP totiž odhalila na viacerých miestach porušenie priečnych zvarov. Frekventovaný dopravný úsek navyše v najbližších mesiacoch čakajú rekonštrukčné práce a tak sa magistrát hlavného mesta rozhodol konať. Výsledkom je zníženie maximálnej povolenej rýchlosti o 10 km/h. ### Zmena z 10. januára 2023 Ako uvádza portál [teraz.sk](https://www.teraz.sk/regiony/na-moste-snp-znizili-rychlost-ries/690211-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253Bsearch), samotnú zmenu maximálnej povolenej rýchlosti potvrdilo aj predstavenstvo hlavného mesta, ktoré je zároveň správcom daného úseku, ale taktiež aj polícia. Hovorkyňa Bratislavy, Dagmar Schmucková, prezradila: „***Zníženie najvyššej dovolenej rýchlosti na Moste SNP zo 60 na 50 km/h** vstúpilo do platnosti od 10. januára. Pred vstupom na Most SNP z oboch strán bolo upravené dopravné značenie.*“

Národná diaľničná spoločnosť plánuje v tomto roku viaceré opravy mostov. Náklady odhaduje na milióny eur.

Rok 2023 sa bude z pohľadu Národnej diaľničnej spoločnosti niesť v duchu opráv existujúcich mostných konštrukcií. Kde všade sa treba pripraviť na obmedzenia?

Už v lete minulého roka pritom magistrát mesta uvažoval o znížení maximálnej povolenej rýchlosti na 50 km/h. **Vedenie mesta aktuálne podniká všetky kroky preto, aby došlo v dohľadnej dobe k oprave postihnutých miest**. Potrebné je ale predovšetkým určiť vhodný technologický postup. Schmucková zároveň dodáva, že jeho stanovenie bude závisieť od testov na skúšobnej vzorke. Čiastočne sa v tomto procese angažuje aj Katedra kovových a drevených konštrukcií Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity, ktorá je zároveň aj zhotoviteľom mimoriadnej prehliadky mosta. ### Dlhšia oprava **Na základe výsledkov skúšobných zvarov bude vyhotovené zadanie pripravovaného výberového konania na zhotoviteľa opravy**. Termín vyhlásenia v súčasnosti ešte nie je známy. Oprava by si však podľa magistrátu mala vyžiadať dlhší časový úsek, pričom sa nepredpokladá, že by malo ísť o záležitosť na jeden rok. Aktuálne má Bratislava vo svojej správe tri mosty ponad Dunaj. Na základe zmienenej mimoriadnej prehliadky bol za most v najhoršom technickom stave vyhodnotený práve Most SNP. Uspokojivé hodnotenie si odniesla ďalšia dôležitá bratislavská tepna, Most Apollo. Dôvodom má byť predovšetkým vyskytujúca sa korózia na niektorých oceľových častiach. Napokon najmladší z mostov v správe hlavného mesta, Starý most, si vyslúžil technické hodnotenie 2. stupňa, čo znamená veľmi dobrý.

V Bratislave sa už začala výroba nového Passatu aj Superbu! Kedy sa dostanú na trh?

Škoda Superb a Volkswagen Passat sa už vyrábajú. Ide zatiaľ len o predsériovú produkciu, ktorá aktuálne prebieha v Bratislave.

Inzercia
Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023