Testy

VIDEOTEST: Tvrdý off-road alebo vymäknuté SUV? Preklepli sme nový Land Rover Defender

Ľuďom je akosi smutno za síce veľmi schopnou, ale utrieskanou nepohodlnou krabicou bez výkonu a výbavy, aj keď sa na nej asi nikdy neviezli, nieto aby s ňou žili. Nový Defender je iný. Ťažko ho charakterizovať so zachovaním plnej politickej korektnosti, pretože luxusom a výbavou je to SUV, pričom terénne schopnosti sú blízko skutočnému off-roadu. Defender má však na rozdiel od off-roadov plne nezávislé nápravy, takže sa na ceste správa príkladne.

Land Rover ho však postavil tak, aby bol extrémne odolný a aby ste si ho mohli navrhnúť presne pre svoj životný štýl. Chcete originálny rebrík či nádrž na vodu so sprchou, aby ste mohli po poľovačke umyť vášho psa? Nájdete to v katalógu originálneho príslušenstva. Takže nie, toto nie je G-čko ani Wrangler. Tie autá totiž existujú, takže ak si chcel Defender získať miesto na trhu, musel si ho vyrobiť.

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

McDonald's - Gastro na kolesách
Magazín

Obľúbená vôňa burgrov

Minulý rok priniesol do našich životov veľa zmien. Snažili sme sa existovať popri platných obmedzeniach a bezpečnostných opatreniach spojených s bojom proti koronavírusu. Mnohí vyhľadávali rôzne spôsoby návratu k starému spôsobu života, v ktorom by nemuseli robiť veľké kompromisy.