Testy

Zabrzdí auto pred prekážkou? Takto fungujú bezpečnostné systémy na reálnej ceste!

Niektorí ich milujú, iní nenávidia. Asistenčné systémy sú dnes už bežnou súčasťou moderných vozidiel a ich cieľom je pomáhať vodičovi nielen pri bežnom jazdení, ale aj v rôznych krízových situáciách. Aspoň tak to prezentujú automobilky na papieri.

Nás však zaujímalo, či sa vodič môže na tieto systémy spoľahnúť na skutočnej ceste, v riadnej premávke. Vybrali sme sa preto so Subaru XV do Košíc, kde sme vyskúšali všetky schopnosti systému Eyesight. Ako to dopadlo?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Magazín

Škoda Felicia oslavuje. Toto jej jej 25-ročná história

Pred 25 rokmi, 17. októbra 1994, sa v meste Mladá Boleslav rozbehla sériová výroba modelu ŠKODA FELICIA. Bol to prvý model ŠKODA vyvinutý po vstupe koncernu Volkswagen do tradičnej českej automobilky. Zbieral triumfy na športovom poli a významne zabodoval u zákazníkov: do roku 2001 vzniklo v závodoch Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí viac než 1,4 miliónov vozidiel ŠKODA FELICIA, vrátane verzie FELICIA COMBI, PICKUP, VANPLUS a FUN.
image
Magazín

TOP 5 rekordov Toyoty Land Cruiser

Silné terénne autá toho zvládnu veľa. Ďaleké expedície, náročné preteky, dokonca aj prácu v bani. Sú to výzvy, ktoré ich preveria. Tu je päť zaujímavých rekordov Toyoty Land Cruiser.