Magazín

Lexus je opäť odvážny. Prezentuje ho prvá virtuálna modelka na svete, Shudu, známa zo spolupráce so značkami Ferragamo či Christian Louboutin

Virtuálna modelka Shudu v interiéri vozidla Lexus

Minulý mesiac Lexus uviedol sériu virtuálnych interiérov v spolupráci s tromi významnými návrhármi s cieľom ukázať nové predstavy o interiéri koncepčného vozidla LF-Z Electrified, ktoré ukazuje budúcnosť celej značky. Teraz ide Lexus v rámci tejto série ešte o krok ďalej - interiér digitálneho umelca Ondreja Zunku totiž prezentuje prvá virtuálna modelka na svete Shudu.

Digitálny umelec Ondrej Zunka usúdil, že s ohľadom na svoj hyperfuturistický návrh interiéru zmieneného vozidla bude virtuálna modelka ideálnym riešením na pomedzí skutočnosti a digitálneho umenia. Zunkov návrh je plný mechanizmov kozmického veku, sci-fi materiálov a odkazov na umelú inteligenciu, avšak s koreňmi v ľudských skúsenostiach. Modelka Shudu, elegantne si hovejúca v sedadle vodiča Zunkovho novo poňatého koncepčného modelu LF-Z Electrified Concept, dodáva virtuálnemu návrhu prívetivosť a ľudský dotyk.

Virtuálna modelka Shudu v interiéri vozidla Lexus

Shudu ako priekopníčka odvetvia virtuálnej módy sa na projekte spolupráce v reálnom svete nezúčastňuje po prvýkrát. Vystupovala už v reklamných kampaniach pre značky Salvatore Ferragamo a Christian Louboutin, objavila sa ale aj v módnych editoriáloch magazínov Vogue Australia, Glamour Brasil a Harper’s Bazaar Arabia.

Ide už o druhú spoluprácu Shudu so značkou Lexus v nadväznosti na minuloročný projekt Freedom to Move (Svoboda pohybu), v ktorom prezentovala rúška od nigérijskej architektky Tosin Oshinowovej a britskej dizajnérky Chrissy Amuahovej.