Magazín

Hankook Ventus S1 Evo Z: Maximálny výkon a dokonalá odozva ovládania pri športovej jazde

Hankook K129 letné pneumatiky Hankook K129 letné pneumatiky

Kórejský výrobca pneumatík Hankook sa teší čoraz väčšej obľube u slovenských vodičov. Výborne zameraná reklamná stratégia – sponzorovanie UEFA, ale v hlavnom rade klub Real Madrid, či získanie pozície výhradného dodávateľa pneumatík pre šampionát elektrickej formuly „Formula E“. Aj keď letné pneumatiky Hankook väčšina motoristov zadeľuje do strednej „economy“ triedy, výrobca inovuje stále viac a postupne sa infiltruje aj do vyššej kategórie a to hlavne v triede UHP. Najnovším produktom je letná UUHP ( Ultra-Ultra-High Performance) pneumatika Ventus S1 Evo Z.

Táto pneumatika bola špeciálne navrhnutá a vyvinutá pre auto Mini John Cooper Works GP, z ktorého sa vyrobilo len 3 000 ks a jedná sa o najrýchlejšie MINI britského výrobcu.

Samozrejme Hankook nezostane len pri rozmeroch pre MINI John Cooper Works GP ale do výroby sa dostanú aj ďalšie rozmery. Samozrejme, keďže ide o športovú pneumatiku, treba rátať s tým, že pôjde o väčšie rozmery, vhodné pre náročné športové vozidlá.

Hankook Gumywebshop Hankook Gumywebshop

Technológiami nabitá pneumatika

Letné pneumatiky gumywebshop Letné pneumatiky gumywebshop

Maximálny výkon a dokonalá odozva ovládania pri športovej jazde Ventus S1 evo Z je produkt s maximálnym výkonom vyvinutý technológiou DTM:

  • Stabilné riadenie v zákrutách na mokrej aj suchej vozovke.
  • Zvýšená citlivosť vďaka vysokej úrovni priľnavosti.
  • Vylepšená odozva - okamžitá reakcia podľa zámeru vodiča.

Maximum, maximum, maximum .......

Ako sme si už zvykli u výrobcov pneumatík pri predstavovaní noviniek sú všetky vlastnosti pneumatiky maximálne. Podobne je na tom s predstavovaním HANKOOK, ale v tomto prípade chceme veľmi veriť, že naozaj vyšperkoval svoju novú K129 Ventus S1 Evo Z do maxima. Pekný dizajn, technologické novinky, použitý aramid atď.. Je vidieť, že Hankook si ide za svojím cieľom. A cieľom je možno kráľovná motošportu – Formula 1. Zatiaľ bude od roku 2022 kráľovať HANKOOK v elektrickom šampionáte Formula E. Ale možno neskôr ...... . Každopádne Ventus S1 Evo Z sa nám páči a jazda v kombinácii s MINI John Cooper Works GP musí byť zážitkom.

Gumywebshop letné pneumatiky Hankook Gumywebshop letné pneumatiky Hankook

Ponuku pneumatík značky Hankook nájdete aj na našom webshope na www.gumywebshop.sk.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?