Magazín

Značke Subaru sa na Slovensku rekordne darí! Takéto čísla im môžu mnohí konkurenti závidieť:

Subaru Outback 2018
Subaru XV 2.0 CVT

Japonskej automobilke sa v našich končinách začalo dariť a posledné roky sú pre značku rekordné. Subaristi sa môžu tešiť z dvojciferného rastu a predajných rekordov, len v porovnaní s minulým rokom došlo k nárastu predajných čísel o viac ako 12%. Japonci dokonca rástli rýchlejšie ako slovenský trh s novými osobnými automobilmi, a to dokonca o viac ako 10 %. Na vrchol záujmu zákazníkov sa dostal model Subaru XV s podielom 35,8 % na predajoch značky. Kompaktný crossover vytiahol na pozíciu bestselleru príchod veľmi vydarenej novej generácie, ktorá zosadila z prvej priečky Outback. Vlajková loď Subaru, ktorá nedávno prešla modernizáciou, skončila na druhom mieste s podielom 29,6 %. S pomerne tesným odstupom a podielom 27,2 % sa na pódiu umiestnilo populárne SUV Forester.

O novom slovenskom predajnom rekorde sa hovorí aj v Japonsku: v novoročnom príhovore ku všetkým zamestnancom Subaru naň upozornil prezident Subaru Tomomi Nakamura. Výkonný viceprezident Katsuyuki Mizuma v komunikácii adresovanej vedeniu importéra Subaru vyjadril „uznanie excelentným výsledkom“ slovenského zastúpenia značky: „K predajnému rekordu najviac prispel brilantný manažment, prínos vášho tímu a vašej dílerskej siete.“

„Okrem tvrdej práce celého tímu sú za úspechom značky aj tri hlavné tromfy našich skvelých vozidiel: nová globálna platforma, dôraz na celkovú bezpečnosť a unikátny asistenčný systém EyeSight,“ hovorí Rastislav Crkoň, general manager divízie SUBARU importéra MIKONA, s.r.o. Napriek tomu má značka Subaru ešte stále malý podiel na trhu, ktorý nedosahuje ani 0,5 % (453 predaných vozidiel v roku 2018). Nová filozofia zameraná na bezpečnosť a pohon všetkých štyroch kolies však priťahuje čoraz väčšie množstvo vodičov, ktorí túžia po členstve v tejto (ešte stále familiárnej) komunite majiteľov a fanúšikov značky Subaru.

Prečítajte si aj:


TEST: Subaru XV 2.0 CVT STYLE NAVI - Bez pozlátky

Peter Orosz


TEST: Subaru Outback 2.5i-S CVT Business NAVI - Poctivý dobrodruh

Peter Orosz


Autá Subaru patria k najspoľahlivejším na svete. Toto je dôkaz!

Peter Orosz


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?