Magazín

Výsledky ankety Auto roka 2018 na Slovensku šokujú!

Víťazom 18. ročníka ankety Auto roka 2018 na Slovensku sa s náskokom stala športová Kia Stinger, ktorá obdržala od novinárskej poroty až 95 bodov. Druhé miesto obsadil Opel Insignia (77 bodov) a na treťom mieste prekvapivo skončilo japonské Suzuki Ignis (59 bodov).

Ďalšie priečky obsadili Škoda Karoq (58 bodov), Honda Civic (25 bodov), Citroën C3 Aircross (17 bodov), Alfa Romeo Stelvio (17 bodov), Audi A8 (17 bodov) a Hyundai Kona (10 bodov).

Hodnotiaci systém domácej ankety zdieľa pravidlá s európskou Car of the Year, ktorá má už 60-ročnú tradíciu. Naša odborná porota bola zložená z pätnástich motoristických novinárov zastupujúcich rozličné médiá, pričom každý z nich musí ročne vyskúšať minimálne 50 automobilov.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!