Reportáž

Rolls-Royce nás pozval jazdiť Ghosty a na rekonštrukciu pretekov Alpine Trial spred 110 rokov. Tu nejde o peniaze, hovoria majitelia Rollsov za milióny eur.

 • Zúčastnili sme sa jedného dňa exkluzívneho podujatia, ktoré organizuje elitný klub majiteľov historických automobilov značky Rolls-Royce, 20-Ghost Club. Naším transferom boli limuzíny Ghost, ktoré poukázali na obrovský pokrok uplynulých sto rokov.

   Automobilka pripravila pestrý program, v rámci ktorého poukázala na aktuálny model Ghost, svoje komerčné úspechy aj históriu značky, ktorá písala dejiny autopriemyslu. 
 • Jazdia na nich aj tisíce kilometrov, poruchy patria k zážitku. 30. zraz historických MINI nám ukázal, ako vyzerá komunita okolo áut

 • Úžasne priateľská atmosféra a desiatky krásnych historických áut s jedinečnými príbehmi. Účasť na 30. slovenskom zraze MINI nám odhalila, ako vyzerá a funguje komunita priaznivcov historických automobilov.

   Čo si myslia majitelia starých modelov o účasti tých nových, vrátane nášho kabrioletu Cooper S, na ktorom sme prišli my? 
 • Karavanom po Východnej Morave. Kraj Cyrila, Metoda, aj Jana Amosa

 • Ponuku spoznávať Východnú Moravu sme nemohli odmietnuť. A keď sa spojila aj s možnosťou ísť karavanom, začali ožívať naše cestovateľské bunky.

   Veď je to hneď za hranicami a to množstvo vecí, ktoré tam uvidíte, vydá aj na týždňovú dovolenku. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2023