NOVITEC Alfa Romeo Spider 2.2

Víkend priniesol rekordné teploty a tí, ktorí sa pomaly chystali na chladnejšie obdobie znova stiahli strechy a vytiahli motorky. Užite si babie leto v kabriolete Alfa Romeo okorenenom firmou NOVITEC!
Vydané  Text: 

Pre tých, ktorí počas leta váhali, či vstúpiť do vôd jazdy s vetrom vo vlasoch alebo sa mu radšej vyhnúť, má úpravca NOVITEC pripravenú vášnivú Alfu Romeo Spider 2.2. Nerozhodných možno presvedčí. Ako základ použil motor s objemom 2.2 JTS s výkonom 136 kW (185 k), ktoré cez prednú nápravu pália pneumatiky silou 230 Nm. So šesť stupňovou manuálnou prevodovkou si, okrem vetra v kabíne užije vodič, aj dostatok zábavy pri preraďovaní a s kitom od NOVITECu aj pozornosti okolia. „Ladič“ špecializovaný sa na talianske automobily zmestil pod blatníky Alfy 20 palcové kolesá, na ktoré obul rozmerné pneumatiky 255/30, pritvrdil podvozok a pohral sa s vyvážením vozidla. Karosériu obdaril aerodynamickými doplnkami a pustil Spider medzi ľudí. Čo takto začať pracovný týždeň jazdou do práce v štýle blue sky… s modrým nebom nad hlavou?!
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.