B.O.F. sa premenovala na VÚB Leasing

Lízingová spoločnosť B.O.F., potom čo ju v roku 2007 odkúpila VÚB banka, zmenila meno na VÚB Leasing. Okrem nového mena prijala firma aj nové logo a výzvu aby sa stala 3. najsilnejším hráčom na lízingovom trhu.
Vydané  Text: 

„Zmena názvu a loga je logickým krokom pri začleňovaní najnovšej dcérskej spoločnosti do skupiny banky,“ povedal generálny riaditeľ VÚB banky Ignacio Jaquotot o dôvodoch, prečo sa rozhodli zabehnutú značku vymeniť za korporátnu. Nový názov privítal aj Martin Rajec, generálny riaditeľ spoločnosti VÚB Leasing, ktorý si uvedomuje, že pre firmu to prináša nové možnosti v jej raste. „Cítime rezervy v retailovom lízingu a počítame s tým, že keď sa spustí predaj aj na pobočkách banky, vzrastie nám predaj osobných áut na lízing pre bežného klienta, nepodnikateľa,“ opisuje nové možnosti Martin Rajec. Naopak podľa súčasných pohybov na trhu Martin Rajec očakáva pokles pri lízingu nákladných automobilov. „Možno je to krátkodobé, no zatiaľ sú náklady na prevádzku nákladných áut stále vyššie, a to aj vďaka drahým pohonným hmotám, a tým pádom klesajú zisky malých a stredných podnikateľov prevádzkujúcich veľké vozidlá. Preto je pokles v tomto segmente očakávaným faktom aj pre lízingové spoločnosti,“ hovorí Rajec. Celkovo však rebranding považuje generálny riaditeľ VÚB Leasing za pozitívny krok, ktorého výsledkom má byť podľa vedenia spoločnosti prínos prinášajúci použitie silnej značky. Skvalitnia sa služby a zvýši sa flexibilita. Synergický efekt očakáva aj manažment VÚB banky. Okrem pozitív, ktoré lízingovej spoločnosti prináša spolupráca s bankou, by ho mala tvoriť najmä rozšírená ponuka služieb klientom, ktorí teraz nájdu pod jednou strechou okrem klasických bankových aj lízingové služby. Akvizícia lízingovej spoločnosti B.O.F. do skupiny VÚB banky bola pokračovaním snahy vybudovať komplexný finančný dom. Ako centrum celej spoločnosti bude fungovať centrála banky a lízingová spoločnosť bude zatiaľ prevádzkovaná aj v ďalších 32 firemných pobočkách VÚB. Snahou vedenia bankového domu je sprístupniť služby lízingovej spoločnosti aj na pôde všetkých retailových pobočiek, čo by sa podľa plánu malo uskutočniť už v druhej polovici budúceho roka. Lízingová spoločnosť B.O.F. teraz už pod značkou VÚB Leasing funguje na trhu 16 rokov, a je tak najstaršou slovenskou „lízingovkou“. Po vstupe banky do vlastníckych štruktúr B.O.F. prišlo k zmenám vedenia lízingovej spoločnosti, čo predpovedalo ďalšie zámery VÚB banky, ktorá tak chce posilniť svoju pozíciu na finančnom trhu.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.