Porsche Cayman S Inden Design

Spoločnosť Inden Design je známa svojou špecializáciu na vozidlá značky Mercedes-Benz. Tentoraz zaúradovala výnimka a prišlo na rad športové kupé Porsche Cayman S.
Vydané  Text: 

Tuningoví špecialisti z mesta Haiger vybavili model Cayman S diskami GT Performance o veľkosti 19 palcov s rozmerom vpredu 235/35 a vzadu 305/25, ktoré by sa mali postarať o vyššiu priľnavosť na ceste a lepší handling. Motor sa v tomto modeli nachádza v strede alebo, ak chcete, medzi nápravami, čiže je postarané o ideálne rozloženie hmotnosti. Nové je nastavenie tlmičov, ktoré sa teraz viac hodí na športovú jazdu. Nechýbajú dve koncovky výfuku vyrobené z ocele a samozrejme ani vyšší výkon vyladený na hodnotu 231 kW (314 k), čo znamená nárast oproti sériovému modelu o 14 kW (19 k).
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.