Hyundai chystá zaujímavý hybrid

Automobily s hybridným pohonom sú už pomerne bežnou záležitosťou. Hyundai však prichádza s riešením, z ktorého budú oči ekológov ešte zelenšie.
Vydané  Text: 

Automobilka z Južnej Kórei sa totiž rozhodla spojiť elektromotor s agregátom spaľujúcim zemný plyn. Ten má objem 1,6 litra a je doplnený elektromotorom s výkonom 15 kW, ktorý čerpá energiu z nových lítiovo-polymérových batérii do LG Chem. Súčasťou systému je aj bezstupňová prevodovka CVT. Celý systém je zabudovaný do kompaktného modelu Elantra, ktorý sa v Európe nepredáva. Automobilka zatiaľ nezverejnila dynamické parametre, auto však vyprodukuje len 103 gramov CO2 na kilometer. Automobil je výsledkom viac ako desaťročného vývoja, v rámci ktorého Hyundai predstavil viacero konceptov a kórejskej vláde poskytol v rámci testovania vyše 2500 hybridných verzii modelov Getz a Accent. Elantra LPI HEV sa začne predávať v budúcom roku na domácej kórejskej pôde, export však nie je vylúčený. Hyundai tiež plánuje ďalšie hybridy v iných trhových segmentoch, napríklad strednej triede.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.