Nový Seat Ibiza

Netrvalo to ani mesiac a štúdia Seat Bocanegra pozná svojho sériového nasledovníka. Španielska automobilka predstavila oficiálnu podobu novej generácie modelu Ibiza.
Vydané  Text: 

Nový v tomto prípade znamená skutočne nový. Seat sa prezentuje novou dizajnovou rečou, pod ktorou je podpísaný Luc Donckerwolke. Ibiza v jeho podaní je dlhšia, tesne prekračuje 4 metre, čo sľubuje veľký vnútorný priestor. Ten batožinový dosahuje hodnotu 292 litrov, najviac v segmente. Nový podvozok dostal tiež širšie rozchody kolies, čo znamená lepšiu stabilitu. Ponuka motorov zatiaľ obsahuje tri benzínové položky: trojvalec 1.2 s výkonom 70k a štvorvalce 1.4 a 1.6 s výkonom 85k resp 102k. Všetky motory sa kombinujú s päťstupňovou prevodovkou, Seat sa zameral predovšetkým na znižovanie emisii CO2 pod 160 gramov na kilometer. Podrobnosti o naftových verziách zatiaľ neboli zverejnené. Že by vedľa známeho trojvalca 1.4 TDI debutoval aj nový štvorvalec 1.6 TDI so systémom common-rail? Seat tiež sľubuje zaujímavú výbavu, aj keď väčšinou za príplatok, ako napríklad hmlovky s corner funkciou, USB konektor či Hill Holder. Výkonnejšie verzie dostanú určite ESP. Objavili sme aj robotizovanú prevodovku DSG, ktorá by si dobre rozumela s moderným agregátom 1.4 TSI, ako v koncepte Bocanegra.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.