Aktuality

Toyota spustila predpredaj modelu CH-R

V týchto dňoch sa spustil oficiálny predpredaj nového modelu Toyota C-HR. Crossover je postavený na novej platforme TNGA (Toyota New Global Architecture), vďaka ktorej vozidlo získalo atraktívny dizajn aj údajne vynikajúcu jazdnú dynamiku. Model C-HR disponuje rázvorom 2 640 mm a hybridnú verziu charakterizujú nasledujúce čísla: dĺžka 4 360 mm, šírka 1 795 mm a výška 1 555 mm. Rozmermi tak konkuruje napríklad Nissanu Qashqai.

Toyota spustila predpredaj modelu CH-R

C-HR stavia na výrazných spodných partiách a vyššej svetlej výške v spojení s elegantným profilom kabíny, ktorý evokuje tvary kupé. Tento dojem ešte umocňujú kľučky zadných dverí skryté v zadných stĺpikoch a aerodynamická línia strechy. Karoséria sa pridržiava kompozície s motívom diamantu, vrátane nápadných blatníkov vyčnievajúcich v rohoch vozidla, s cieľom poukázať na pevnosť a odolnosť nového crossoveru.

Toyota spustila predpredaj modelu CH-R

Pozornosť na seba pritiahne aj interiér vozidla, ktorý ponúka kvalitné a dizajnové spracovanie. To je vidieť aj na osempalcovom dotykovom displeji multimediálnej sústavy Toyota Touch 2 s navigáciou Go (v modelovom vyhotovení 2016) s vyspelými online službami a prepracovaným a vylepšeným rozhraním HMI, ktorý z prístrojového panela nápadne vyčnieva namiesto toho, aby sa krčil v jeho zovretí.

Toyota spustila predpredaj modelu CH-R

Milovníci hudby ocenia špeciálny luxusný audiosystém JBL s osemkanálovým stereo zosilňovačom s výkonom 576 W so sústavou deviatich reproduktorov, vrátane dvojice novo patentovaných akustických reproduktorov JBL, ktoré sú označované ako lievikové vysokotónové meniče.

Toyota spustila predpredaj modelu CH-R

Model C-HR ponúka dve motorizácie, a tými sú hybridné ústrojenstvo a zážihová jednotka s objemom 1,2 litra s preplňovaním. Toyota C-HR, vybavená najnovšou generáciou hybridného ústrojenstva s výkonom 90 kW/122 k, vykazuje emisie CO2 na úrovni len 85 g/km a priemernú spotrebu paliva len 3,7 l/100 km (podľa predbežných údajov).

Ak si zákazník zvolí druhý variant, teda 1,2-litrovú zážihovú jednotkou s preplňovaním, získa motor s výkonom 85 kW/116 k a krútiacim momentom 185 Nm, ktorý produkuje emisie CO2 na úrovni od 128 g/km a vykazuje priemernú spotrebu paliva od 5,7 l/100 km (podľa predbežných údajov). Tento motor môže byť spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s bezstupňovým automatickým ústrojenstvom CVT. Verzie vybavené prevodovkou CVT môžu disponovať buď pohonom prednej nápravy, alebo stálym pohonom všetkých kolies.

Pre zákazníkov je pripravená aj celá škála farieb karosérie. Zvoliť si môžu jednofarebnú alebo dvojfarebnú karosériu, kde je čierna metalická strecha. Vybrať si možno medzi klasickým lakom, metalízou alebo perleťou. V ponuke sú nasledovné farby: biela, strieborná, červená, modrá, sivá, hnedá a čierna.

Nová Toyota C-HR je pre zákazníkov v ponuke s motorom 1,2T vo výbave Live od 18 790 €. V rámci tejto výbavy majitelia získajú balík bezpečnostných technológií Toyota Safety Sense, svetlá na denné svietenie s technológiou LED, adaptívny tempomat, sedem airbagov, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, 17“ disky kolies, klimatizáciu s manuálnym ovládaním a mnoho ďalšieho. Model C-HR s hybridným pohonom začína od ceny 24 490 €.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie