Aktuality

Tieto pneumatiky môžu byť nebezpečné. Výrobca vyzýva ich majiteľov k výmene

nexen, pneu, pneumatika
Pneumatiky NEXEN, ktoré majú problém s nárazníkom v kostre. Je možné požiadať o ich bezplatnú výmenu.
Zdroj: NEXEN TIRE

Kolesá sú neoddeliteľnou súčasťou každého vozidla. Majú viacero dôležitých funkcií, medzi ktorými nechýba ani tá bezpečnostná. Pneumatika musí byť schopná vydržať zvýšený nápor, prudké zmeny teplôt, rôzne typy nerovností a samozrejme musí byť 100-percentne spoľahlivá za akéhokoľvek počasia v sezóne, na ktorú je určená. Práve preto by si mal každý vodič dávať na svoje kolesá veľký pozor. To sa teraz dvojnásobne týka majiteľov pneumatík Nexen.

Varovanie od výrobcu

Ako informuje Slovenská obchodná inšpekcia na svojej oficiálnej stránke, spoločnosť Nexen Tire Europe s.r.o. vydala varovanie pre majiteľov zimných pneumatík. Konkrétne sa jedná o modely zimných gúm Winguard Snov ‘G3 a Winguard Sport 2. Tieto dva typy zimných pneumatík majú totiž podľa výrobcu problém so svojou vnútornou konštrukciou. Za určitých okolností v nich môže dôjsť k oddeleniu nárazníku v kostre, čo má v konečnom dôsledku dopad negatívny na stabilitu vozidla na vozovke.

dot, pneumatika
DOT štítok nájdete na bočnici pneumatiky. Prvé tri čísla označujú fabriku, kde bola pneumatika vyrobená a posledné zase týždeň produkcie.
Zdroj: NEXEN TIRE

Ako ďalej SOI spoločne s Nexen Tire Europe s.r.o. uvádzajú, ide o pneumatiky, ktoré boli vyrobené v českej fabrike v 29. týždni 2020. Konkrétne identifikačné číslo DOT týchto gúm umiestnené na ich bočnici začína na "DOT 035" a končí výrobným týždňom "2920". Výrobná vada sa však netýka všetkých rozmerov pneumatík z daného týždňa. Ide predovšetkým o päť rozmerov, ktoré môžete vidieť v tabuľke nižšie.

nexen, pneumatika, výmena
Tieto typy a rozmery pneumatík majú problém s nárazníkom v kostre. Pokiaľ máte niektoré z nich, môžete požiadať o bezplatnú výmenu.
Zdroj: NEXEN TIRE

Bezplatná výmena

Spoločnosť NEXEN TIRE preto vyzýva zákazníkov, ktorí vlastnia dotknuté pneumatiky, aby požiadali o ich dobrovoľnú výmenu. Môžu tak urobiť prostredníctvom predajcu, u ktorého gumy zakúpili. Ten sa následne postará o bezplatnú zmenu pneumatík za nové. Tento výmenný program bude obmedzený. NEXEN TIRE ho plánuje poskytovať len do konca tohto roka, čiže do 31.12.2022. Po tomto dátume už výrobca bude k výmene pneumatík pristupovať individuálne a podľa záručných podmienok.

Prečítajte si aj:


Emisná norma Euro 7 nebude riešiť len emisie motorov. Na rade sú brzdy a pneumatiky...

David Hecl


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie