Aktuality

OFICIÁLNE: Ženevský autosalón je späť! Kedy sa bude konať jeho 91. ročník?

ženevský autosalón 2023

Pandémia koronavírusu SARS-CoV-2, ktorá vypukla na konci roku 2019 dopomohla k zrušeniu alebo odloženiu viacerých svetových podujatí. Naprieč celým svetom sa prestalo koncertovať, vystavovať a sociálny život sa premiestnil do online priestoru. Teraz, keď sa všetko vracia do pôvodných koľají, je tu skvelá správa pre fanúšikov automobilového priemyslu. Ženevský autosalón je spať!

Geneva International Motor Show 2023

Skvelé novinky potvrdili samotní organizátori svetového podujatia, ktoré sa každoročne na jar konalo v druhom najväčšom meste Švajčiarska. Informácie o návrate najznámejšej motoristickej šou oznámili na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti Facebook. V príspevku stojí: „Uložte si termíny! S radosťou potvrdzujeme, že 91. ročník medzinárodného autosalónu v Ženeve je na programe v roku 2023! Od utorka 14. februára do nedele 19. februára 2023. Tešíme sa na vás všetkých počas tohto vzrušujúceho týždňa. Kto tam bude?

Autosalón na brehu rieky Rhône a Ženevského jazera sa tak do programu vráti presne po troch rokoch. Posledné ročníky museli byť kvôli pandémii odložené, aj keď spočiatku to pre sezónu 2020 vyzeralo pomerne dobre. Február 2023 bude teda patriť jednej z najvýznamnejších udalostí z pohľadu automobilizmu za posledné roky.

Bohatá história

Ženevský autosalón sa po prvýkrát uskutočnil od 27. apríla do 5. mája 1905. Podujatie si okamžite získalo množstvo fanúšikov a už v tej dobe ho navštívilo viac ako 17-tisíc ľudí. Posledné roky pred vypuknutím pandémie si výstavné dosky prišlo pozrieť niekoľko stoviek tisíc návštevníkov a to aj napriek tomu, že niektoré automobilky sa postupne z autosalónu odhlasovali.

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie