Aktuality

Turci predstavili svoju národnú automobilku! Pozrite si nádherný sedan, ktorý navrhli v spolupráci s Pininfarina

Najmladší turecký výrobca vozidiel, TOGG, odprezentoval na medzinárodnej výstave spotrebnej elektroniky CES 2022 nový koncept elegantného elektrického sedanu. Turci sa pri návrhu spojili s legendárnym talianskym štúdiom Pininfarina, čoho výsledkom je pomerne príťažlivo vyzerajúci prototyp s mimoriadne zvláštnym názvom Transition Concept Smart Device.

TOGG neuvádza, či táto nová štúdia predstavuje ukážku sériového modelu alebo je to len predvádzacie auto pre veľtrh CES. Jediné, čo o tomto aute zatiaľ vieme naisto napísať je skutočnosť, že vyzerá naozaj dobre. Koncept má podobu veľkého sedanu/fastbacku s vyváženými proporciami a čistým dizajnovým jazykom. Predná časť zdieľa mnoho vizuálnych komponentov s prvým sériovým modelom TOGG SUV, ktoré sa začne vyrábať v roku 2023.

TOGG (CES 2022)

Najzaujímavejším prvkom exteriéru sa však zdá byť dvojica zadných dverí, ktoré štýlom otvárania pripomínajú Rolls-Royce. Keď sa otvoria, kabína odhalí štvormiestne usporiadanie s jasnými farbami a štyri samostatné stoličky s elektrickým nastavovaním. Prístrojovej doske dominuje masívna jednodielna obrazovka, ktorá prevádzkuje palubný ekosystém.

„Dve šípky v dizajne loga predstavujú spojenie východu a západu a tvoria drahokam v strede,“ dodal Gurcan Karakas, generálny riaditeľ automobilky TOGG. „Naše logo navyše zdôrazňuje, že Togg je technologická spoločnosť, ktorá spája technológiu a ľudí na rozhraní dneška a zajtrajška prostredníctvom svojich riešení mobility, ktoré zlepšujú život.“

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie