Aktuality

Tesla zvoláva takmer pol milióna vozidiel. Dôvodom je maličkosť, ktorá môže spôsobiť obrovské problémy

Tesla model 3
Tesla 3
Zdroj: Oficiálne fotografie

Zadná kamera s pretrhnutým káblom

Zvolávacia akcia sa konkrétne týka 356 309 kusov Modelu 3, ktorý bol v produkcii medzi rokmi 2017 až 2020. Chybným komponentom má byť zadná kamera, ktorá môže mať poškodenú kabeláž v dôsledku otvárania a zatvárania veka batožinového priestoru. Samotná kamera by však takým problémom nebola. Omnoho závažnejší je fakt, že auto zbiera počas jazdy dáta aj z tohto senzoru a tým pádom môže dôjsť k problémom pri cúvaní.

Tesla Model 3 (2018)
Tesla Model 3 (2018)

Problémom sa už zaoberá Nationa Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), ktorá urguje majiteľov, aby čo najskôr problém vyriešili. Okrem Modelu 3 má však problém aj Model S, ktorého naopak trápi predný batožinový priestor. Konkrétne ide o jeho veko, ktoré sa v dôsledku nesprávne fungujúceho zámku môže za určitých okolností otvoriť počas jazdy.

Zlý zámok môže mať takmer 120 tisíc Modelov S

To by samozrejme mohlo mať aj fatálne následky. Postihnutých je konkrétne 119 009 kusov Modelu S. Tesla si momentálne podľa NHTSA nie je vedomá žiadnych dopravných nehôd, ktoré by mohli byť spôsobené týmto problémom. Preto je výmena zámku predného batožinového priestoru prevenciou.

Tesla Model S (2021)

Okrem problémov s kamerami a zámkami je Tesla vyšetrovaná aj kvôli omnoho závažnejšiemu problému. NHTSA ju preveruje kvôli možnosti hrania počítačových hier na hlavnom displeji infotainmentu počas šoférovania. Takéto správanie sa si už v minulosti vyžiadalo viacero obetí. Avšak na vine nie je automobilka ale ľudský faktor. Tesla sa voči vyšetrovaniu NHTSA ohradila tým, že možnosť hrania hier počas jazdy zakáže.

Prečítajte si aj:


Tesla mala výpadok serverov. Tisíce ľudí sa nemohli dostať do auta

David Hecl


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie