Aktuality

Nový Lexus LX už nafotili na cestách, obrovské SUV bude pracovať s motorom V8

V Lexuse LX sa pohodlie a praktickosť snúbia s terénnymi vlastnosťami a motor V8 pod kapotou zdôrazňuje, že na polovičné riešenia tu nie je miesto. Mnohé poukazuje na to, že Lexus LX sa dočká ďalšej generácie a zahraničné portály oznamujú, že cestné testy prototypov sú už v plnom prúde. Čo môžeme očakávať od pripravovaného modelu?

SUV meria na dĺžku viac ako 5 metrov a pod jeho kapotou pracuje vidlicový osemvalec. LX sa predával aj v Poľsku, hoci ponuka bola obmedzená na limitovanú sériu 50 kusov. Auto je k dispozícii v bežnej ponuke v Japonsku, USA aj Austrálii. Možno si miestni zákazníci už čoskoro budú môcť vybrať nový model. O cestných testoch vozidla informuje portál Lexus Enthusiast. Fotografie kamuflovaného modelu sa objavili na serveroch TFLtruck.com a Motor1.com.

Pripravovaný nový Lexus LX s kamuflážou (USA, 2022/2023)
Pripravovaný nový Lexus LX s kamuflážou (USA, 2022/2023)
Zdroj: MOTOR1

Prvou vecou, ktorá napriek maskovaniu udrela do očí, je horizontálna svetelná lišta, ktorá prechádza po celej zadnej časti auta. Toto riešenie je charakteristické pre nové modely Lexusu a bolo použité v modeli Lexus UX alebo novej verzii modelu NX.

Osvedčené riešenia?

Špionážne fotografie tiež prezrádzajú, že auto si v novej verzii zachová vlastnosti súčasnej generácie. Veľmi vysoká svetlá výška, masívna predná časť auta a silueta pripomínajúca Toyotu Land Cruiser, s ktorou auto zdieľa niektoré riešenia a komponenty – a to všetko by sme mali uvidieť na novom LX.

Hoci na detaily nového modelu si ešte musíme počkať, môžeme si byť takmer istí tým, čo Lexus ponúkne zákazníkom z hľadiska interiéru a bohatej výbavy. Súčasná generácia LX patrí k najluxusnejším offroadom a v jeho interiéri si môžeme vychutnávať audiosystém Mark Levinson, vyhrievané a ventilované sedadlá, kožu najvyššej kvality, či bohatú sadu bezpečnostných systémov

Už na budúci rok?

Auto bolo identifikované v Long Beach v Kalifornii. Registračné tabule štátu Texas napovedajú, že na testovanie auta dohliada texaská pobočka Toyoty, kde od roku 2006 vyrábajú modely Tacoma alebo Tundra. Keď zamaskovaný prototyp absolvuje naplánované testy, termín premiéry bude zrejme jasnejší. Neoficiálne sa hovorí o roku 2022. A či sa dostane aj do Európy a naše cesty, zatiaľ potvrdené nie je.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie