Aktuality

7-miestny Tiguan Allspace má slovenský cenník, zverejňujeme ceny aj výbavy

Keď na jeseň minulého roka značka Volkswagen prišla s faceliftom svojho najpredávanejšieho SUV Tiguan, automaticky sme počítali, že veľmi skoro sa modernizácie dočká aj verzia Allspace. Napokon to trvalo niekoľko mesiacov, no čakanie sa skončilo v máji.

Nový Volkswagen Tiguan Allspace je 7-miestne SUV stredných rozmerov, ktorá má v porovnaní s východiskovým modelom dlhší rázvor a teda väčší vnútorný priestor. V batožinovom priestore sú dve vyklápateľné sedadlá navyše určené skôr pre deti a tínedžerov, v krajnom prípade sa sem ale zmesia aj dvaja dospelí primeranej telesnej konštitúcie.

Už keď som v roku 2018 testoval Tiguan Allspace, konštatoval som, že platforma MQB je asi to najlepšie, čo mohol Volkswagen vyvinúť. Umožnila vznik Tiguanu v 7-miestnom vyhotovení Allspace, ktorý je nepochybne tým najpraktickejším v celej svojej vtedajšej histórii. Odvtedy prešli tri roky a naďalej sa domnievam, že práve Tiguan v tomto vyhotovení patí k najpraktickejším SUV svojej kategórie a triedy.

Volkswagen Tiguan v predĺženej verzii sa od toho tradičného líši už na prvý pohľad.

Celková dĺžka dosahuje 4 723 mm, predĺžený rázvor (+110 mm) sa už pomaly doťahuje na Touareg, avšak predpokladane s podstatne nižšou cenou. Stredné SUV tak opäť dospelo, vyspelo a stalo sa reálnou alternatívou k ešte väčším SUV.

Volkswagen Tiguan Allspace (facelift 2021)

Batožinový priestor disponuje kapacitou 700 litrov v päťmiestnej konfigurácii, v sedemmiestnej je to menej ako 300 litrov.

Keď sa sklopia sedadlá v druhom aj treťom rade, sprístupní sa nákladný priestor s kapacitou 1 755 litrov. Pre porovnanie, verzia s predĺženým rázvorom bez dodatočných dvoch sedadiel ponúka až 1 920 litrov.

Mimoriadne praktické je sklopenie vonkajších sedadiel jediným pohybom, aby ste vytvorili priestor pre dlhé predmety. Okrem toho stačí urobiť jemný pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním sa samy otvoria pomocou voliteľnej funkcie "Easy Open & Close", pripomína Volkswagen vo svojich oficiálnych materiáloch.

Volkswagen Tiguan Allspace (facelift 2021)

Ceny, motorizácie a dostupnosť

Dnešným včerajším dňom importér značky Volkswagen pre slovenský trh zverejnil kompletný cenník nového VW TIGUAN ALLSPACE.

Tiguan Allspace sa predáva v stupňoch výbavy LIFE (od 30 990 eur), ELEGANCE (od 36 060 eur) a R-LINE (od 35 490 eur). K dispozícii sú pohony s benzínovými motormi 1.5 TSI EVO (110 kW) a 2.0 TSI (140 a 180 kW), aj naftové 2.0 TDI (110 a 147 kW).

Až na najnižšiu verziu LIFE 1.5 TSI EVO 110 kW sú všetky ostatné pohony v predaji so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG, pričom k motorom 2.0 TSI a 2.0 TDI možno získať aj pohon všetkých štyroch kolies 4MOTION.

V konfigurátore je potom ako poplatok za dve samostatné sedadlá v treťom rade uvedená suma 680 eur.

Cenník nového Tiguan Allspace aj s kompletným výpisom položiek jednotlivých výbav prikladáme ako PDF (alebo ho môžete stiahnuť tu):

Prečítajte si aj:


Test Volkswagen Tiguan Allspace 2.0 TDI: Prekonáva sám seba

ERIK STRÍŽ


Podrobný test VW Tiguan 2.0 TDI 4Motion DSG7 za 46 560 eur

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie