Aktuality

▸Nový LEXUS NX na Slovensku: Premiéry sa môžete zúčastniť aj vy osobne

Úplne nový model NX otvára novú kapitolu spoločnosti Lexus a ohlasuje nové smerovanie v oblasti dizajnu exteriéru aj interiéru, príchod nových pohonných sústav vrátane prvého plug-in hybridu či vylepšenia dynamiky, ktoré prinášajú obohacujúcejší zážitok z jazdy.

Vďaka novým pokročilým systémom pohonu od spoločnosti Lexus – plug-in hybrid, ako aj hybrid bez nutnosti dobíjania – je model NX úspornejší a šetrnejší k životnému prostrediu než modely SUV strednej triedy so zážihovým alebo vznetovým motorom.

Hybrid Lexus bez nutnosti dobíjania, ktorý je výsledkom vyše 15-ročných priekopníckych skúseností v oblasti elektrifikácie, poskytuje modelu NX 350h vyšší výkon a lepšiu akceleráciu, no zároveň aj najnižšiu spotrebu a emisie.

Aj ako plug-in hybrid

Ponuku vozidiel s elektrifikovaným pohonom rozširuje prevratný model NX 450h+, ktorý definuje nový štandard pre plug-in hybridy. Pôsobivý je nielen vďaka svojmu dojazdu na akumulátor, výkonu a rýchlej akcelerácii, ale aj vďaka prvotriednej hospodárnosti v hybridnom režime. Objem batožinového priestoru, ako aj palivovej nádrže pritom zostáva rovnako veľký ako v prípade hybridnej motorizácie.

NX 450h+ prejde v čisto elektrickom režime viac ako 64 kilometrov, a to až do rýchlosti 135 km/h.

Prečítajte si aj:


NOVÝ LEXUS NX má aj s 2,5-litrovým motorom spotrebu len 3 l/100 km! Má ísť o najsilnejší plug-in hybrid vo svojej triede

ERIK STRÍŽ


Cena a dostupnosť

Príchod prvých vozidiel zákazníkom sa očakáva koncom tohto roka. Automobilka pritom predstaví predpredajné ceny s možnosťou objednávania vozidiel tento týždeň 28. júla.

Konkrétnu cenovú ponuku, ako aj viac informácií o modeli môžu zákazníci získať od autorizovaných partnerov značky Lexus.

V prípade záujmu môžete zažiť premiéru novej generácie LEXUS NX aj vy- uskutoční sa dňa 28.7.2021 od 8,00 do 18,00 hod v showroome LEXUS BRATISLAVA a od 9,00 do 17,00 hod v showroome LEXUS ŽILINA.

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie