Aktuality

Toto sú najobľúbenejšie jazdenky Slovákov! Okrem škodoviek máme radi najmä prémiové značky

BMW 4 Convertible (2021) - Interiér

Octavia a Fabia sú na Slovensku a v Českej republike dlhodobo najžiadanejšie modely na sekundárnom automobilovom trhu. V priebehu posledného roka však celú spoločnosť ovplyvnila pandémia ochorenia COVID-19, čo sa odzrkadlilo aj na cenách jazdeniek. Fabie od vlaňajška zdraželi o 500 € a Octavie o 1 300 €. Naopak, populárne vozidlá SUV Kodiaq a Karoq na cenách klesli. Vyplýva to z pravidelnej štatistiky Barometer trhu ojazdených áut siete autocentier ojazdených vozidiel AAA Auto.

„Z našich dát vyplýva, že na trhu už dlhšiu dobu chýbajú jazdenky, pričom ide najmä o tie najžiadanejšie a v zaujímavých výbavách. To je aj dôvodom, prečo ich ceny za posledný rok vzrástli. Stredná hodnota ceny Octavie je momentálne 7 000 € a Fabie 2 700 €," hovorí prevádzkový riaditeľ autocentier, Petr Vaněček. Naopak, stredné hodnoty ceny relatívne mladých modelov, ako sú napríklad Karoq a Kodiaq, medziročne klesli. „U relatívne mladých modelov je pokles ceny spôsobený najmä tým, že postupne starnú, čím sa nožnice medzi cenou nového a ojazdeného vozidla pochopiteľne roztvárajú rýchlejšie, ako pri modeloch, od ktorých uvedenia na trh už ubehol dlhší čas," doplňuje Vaněček.

Vo februári 2021 bolo na Slovenskom trhu inzerovaných 40 513 zánovných ojazdených áut, čo je o 26 066 menej, než v januári 2021. Stredná hodnota ceny medzimesačne stúpla o 1 250 € na 7 000 €. Priemerná hodnota veku vozidla bola 9 rokov a tachometer najčastejšie ukazoval 162 000 km. Najčastejšie bola v ponuke Škoda Octavia (3 205 ks), VW Passat (1 562 ks) a Škoda Fabia (1 551 ks).

TOP jazdenky v SR

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie